şükela:  tümü | bugün
  • kimyagermiş. yüzde parazit olduğunu iddia etmiş. doktorda "yüzdeki rahatsızlık mikrobik olur parazit bağırsakta yaşar" deyince "ben ökül oküdüm sen mi bilecen ben mi bilecem hıııh al sana bombe" diyip programı terk etmiş. bi de bana nedense madame maxime i hatırlattı çok fena.
  • bilgisinin yetersiz ya da geçersiz olduğu ortaya çıkarılınca en azından çekilmeyi, gitmeyi bilen bir insan.

siyasette de bu kadarcık olgunluk görebilseydik keşke.

kimin kiminle oturacağı, sezaryenin ne zaman yapılacağı, şehir planlamanın hangi kriterlerle yapılacağı gibi konulardaki cehaleti yüzüne vurulan insan pişkin pişkin devam etmese, üstelik coşmasaydı, aynen bu kimyager gibi çekip gitseydi keşke.
  • "iranlı siyasetçi bir babanın ve azeri annenin kızı olan cilt bakımı ve güzellik uzmanı şems arslan, azerbaycan devlet petrol akademisi’nden mezun bir kimya mühendisi. kozmetik ürünlerin kimyasıyla ilgilenmeye başlayınca cilt bakımı ve güzellik konularında uzman olmuş."

resmi internet sitesi
  • sabah programlarının dönemsel konuğu.

annem şems arslan dedikçe nedense benim gözümde bir adam canlanıyordu. doktorum, melek videolarını izledim, sevimli bir kadın.
    eski tariflere takmış ama "kleopatra'nın güzellik sırları" listeleri gibi kolpa değil daha çok güven veriyor.

cilt maskeleri, peelingler, kremler hazırlıyor daha çok, cilde nasıl masaj yapmak gerektiğini kremleri nasıl sürmek gerektiğini falan anlatıyor. ama en sevdiğim tarafı "evde kendi kendinize yapabileceğiniz" diyip almanız gereken bir sürü bitkisel yağlar sıralamıyor. yaş maya, meyveler, türk kahvesi, zeytinyağı, susam yağı genelde kullandıkları. farklı malzemeler için malzemenin hazırlanmasının tarifini de veriyor bazen, mesela acı biber modası ilk başladığı zamanlar acı biber yağı yapımını anlatmıştı.

kadınlar arasında en popüler tarifi yaş maya maskesiydi, bayadır duyuyordum. geçen gün annemle yaptık, o akşam ve ertesi gün etkisini baya gösteriyor. ikimizin de cildi parladı, yanaklarımız pembeleşti. uzun süreli etkisi gerçekten anlattıkları kadar mucizevi mi henüz bilemiyorum, ama her ay yapacağım.
  • 1970 doğumlu azeri kimya mühendisi, güzellik uzmanı. geçenlerde 360 tv'de programına denk geldim, acayip tatlı bir kadın. keşke bütün kadınlar onun gibi ince, kibar, kadınsı olabilse. resmen erkekleşmişiz yahu.
  • çok benzememelerine rağmen yeşil nasim'i andırır.