şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şemsettin baş: tofaş sasın rashard griffith, david rivers, steven rogers, murat konuk, mehmet okur, asım pars, levent topsakallı kadrosundaydı. oyunda en çok süre alan türk oyunculardan biriydi. şu anda telekom'da oynuyor. yamulmuyorsam mirsad türkcanın kuzeni.
 • mükemmel ismiyle akılda kalan bir oyuncudur kendisi....
 • ilk basketbol yillarinda pivot oynayan, daha fazla uzamamasi sebebiyle guarda kadar dusen, su anin turk telekom oyuncusu.ayrica eski sarkici rengin ile evlidir.
  edit: hans pfaal in uyarısıyla ögrendik ki rengin hanımla evli olan kişi tolga öngören miş. teşekkürü borç biliriz.
 • basketbolcuya benzemeyen fiziğiyle dikkati çekmiş sporcu. "bu mu lan basketçi" şeklindeki tepkilere kulak asmayıp üçlükleri sıralamıştır.geçen sene g.s'de kısa süre oynadıktan sonra telekoma dönmüştür.
 • tofaş sasta oynadığı dönemde bir kez avrupada haftanın oyuncusu seçilmiş ve o günden sonra avrupalı şemsi olarak anılmıştır.
  bir fenerbahçe maçında son saniyede orta sahadan koyduğu şutla maçı kazandırmış, gönüllerimizde ayrı bir yer edinmiştir
 • bursa'nın gururu, efsanevi basketbol takımı tofas sas'ın eski oyuncusu. "0" denilen mevkiden attığı üçlüklerle tanınırdı. yalnız turnikeyi pek becemezdi, 3-4 adım atarak turnikeye girmeyi denerdi semso. bu yönüyle de tofaşımın nice zaferine bok sürmüştür. ama olsun biz onu bu tarzıyla, acımayla karışık bir duyguyla sever sayardık, iyi adamdı şemso... küçük takımların büyük oyuncusuydu.
 • eli tuttu mu karşı takımı yakma potansiyeline sahip basketbolcuydu. vaktiyle bendeniz fenerbahçe genç basketbol takımında oynarken bizi bursa'ya a takım maçını seyretmeye götürmüşlerde. bu maçta son 6 saniyeye iki sayıyla önde girmiştik. kendi potaları altından top çıkaran hatırlayamadığım tofaşlı oyuncu topu şemsettin'e verdi. şemsettin 5 driplingle yarı sahayı geçti, üçlük çizgisinin önünde kaldırıp attı. 1 sayıyla mağlup olduk. adamın attığı bu üçlük zaten gidişatı pek parlak olmayan a takımın iyice karışmasına neden olmuştu.
 • michael jordan basketbolu bıraktı, magic johnson kulup ba$lanlıgına falan oynuyo $emsettin ba$ hala mac ba$ına 15 sayı atıp gazetelerdeki yıldız tablosundan 3 yıldız alıyor ya ona yanarım..
 • (bkz: erkek güzeli)
 • lise yillarimda fanatiklik derecesinde takip ettigimiz efsane tofas sas takiminin kadrosunda kaptan olarak yer alan kisi.

  aradan onca sene gecti; ben liseyi bitirdim, bir sene acikta kaldiktan sonra universiteye girdim, 7 sene sonunda iki hafta sonra mezun oluyorum, bugun kardesimle mac seyrederken turnike atamayan bir adami gorup "ulan semsettin bas vardi bir zamanlar, bu adam da onun gibi" dedim. kardesim duzeltti beni "abi o semsettin bas'in ta kendisi" dedi..

  adam mucizevi genclik formulu bulmus galiba; hala oynuyor, hala turnike atamiyor..