• hacettepe üniversitesi tıp fakültesi'nin merhum mikrobiyoloji/viroloji hocası. ondan ders dinleyebilmiş şanslı nesiller ders anlatmanın bir sanat olduğunu görmüşlerdir. nemrut, suratsız hocaların aksine çok canayakın, samimi bir insandı. iskoçya'da uzun süreler çalışmış ve bu dönemde askerlik hizmeti için ülkesine geri gelmiştir. askerde olduğu dönemde de iskoçya'da beraber çalıştığı ekip hiv'yi tanımlamıştır.
  • "şu amfinin önünden bi su çiçekli çocuk gecsin bütün amfi su çiçeği olur" diyen ve gercekten dillere destan ders anlatan hocamiz.allah rahmet eylesin.
  • 1998 - 2007 arası hacettepe ingilizce tıp öğrencisi oldum, koca iskender sayek’ten, nurlarla bülent tırnaksız’a, rüştü onur’a, hepsinin derslerine defalarca girdim ve sadece hacettepe üniversitesi ingilizce tıp değil, 1986 yılında başlayan eğitim öğrencilik hayatımın en güzel ders anlatan öğretmeni olmuştur.

ders anlatmazdı, amfi şemsettin ustaçelebi hocam için bir sahne gibiydi ve orada ben kendisini “laurence olivier”e benzetirdim, ders anlatımı muazzamdı, muazzam; nurlarla ışıklar içinde uyu can hocam, nurlarla sayın prof. dr. şemsettin ustaçelebi, nurlarla; allah’ın (cc.) en güzel rahmeti üzerinde olsun çünkü tüm ders anlattığın tıp fakültesi öğrencilerinde hakkın muazzamdır; nurlarla can hocam, nurlarla..

(bülent tırnaksız başlığındaki yazımdır:

“ ah canım can “bülent tırnaksız” hocam aka “tırnaksız” dersini geçtim, seninle beraber senin vakalarına girdiğimiz günler dün gibi dün dün..

tatlı bir adamdın ve kendine has ders anlatma sitilin vardı, güzel anlatırdın ve böyle düşüncelerle dolu bir beyin gibiydin, seni gerçekten özlüyorum, seni çok çok özlüyorum..

çok hoca’mızı kaybettik maalesef, hangi birini yazayım yıllar önce beyin cerrahi’sinden karaciğer trans olsa gerek kemal benli’den hakan oruçkaptan’a, tunçalp özgen’e farmakoloji rüştü onur’a, özefagus ca oğuz güç hocam..

çok canım can hocamı kaybettim, ah şemsettin ustaçelebi ben senin ders anlatımlarını nasıl unutabilirim, resmen amfide şov yapardın dersinde, seni laurence olivier’e benzetirdim;

hepiniz nurlarla uyuyun canım can hocalarım, zaman çok hızlı ve acımasız; sevgiler ve sevgiler sahadan, saha güvende çünkü sizlerin öğrencileri olduk;

nurlarla..”)
hesabın var mı? giriş yap