şükela:  tümü | bugün
 • osmanlıcada zehirli şey,sam yeli manasına gelen kelime..

  bi de hasan karacadağ'ın dabbe'den sonra çektiği yıl sonunda gösterime girecek yeni korku filmi..filmin konusunu da sinema.com'dan kopi pestlersek :

  "27 yaşındaki canan karaca(ayça inci) ve kocası volkan karaca(burak hakkı) yeni aldıkları büyük bir eve taşınırlar. her şey çok iyi giderken bir gün sebebini bilmediğimiz bir şekilde canan’a garip şeyler olmaya başlar. canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar. semum kendisine hedef olarak neden canan’ı seçmiştir ve ona ne yapacaktır? sıradan bir insan için cehennemin kapısı nasıl açılır?..."

  ha bi de türk sinemasının ilk yaratık filmi diye yazılmış..korku ve bilimkurgunun buluştuğu özel bir türmüş..korkusunu komedisini yıl sonunda göreceğiz..
 • hasan karacadag bu sefer hangi uzakdogu korku filmlerinden epeyce bir esinlenmis diye meraktan izleyecegim filmdir (bu sefer sinemada degil turkmax'e dusunce...)
 • lanetli film reklam kampanyasını uygulamaya koymuş gibi duran film.. zira açıklamalarına göre, sette olanları 2 tane semum takip ediyormuş.. hoca getirmişler filan..
  ilginç tabii.. bakalım galasında ne olacak??
 • dumansız ateş ve güçlü bir zehirin birleştirilmesiyle meydana gelmiş ve insanoğlundan önce yaratıldığı inancı olan, ele gecirdiği insanın bedenindeki tüm gözeneklere kadar girip yerleşen bir tür tehlikeli yaratık.
 • birtakım açılardan ilklerin filmi...türk ve dünya sinemasında tamamı animasyon ortamında yapılmış ilk film olmakla birlikte, dünyada şu an sadece 2 kişi tarafından konuşulan kıptice (coptic) ilk kez bu filmde kullanılmış...tabi filmin hikayesinin de gerçek hikayeden alıntı olduğunu da belirtmek gerekiyor. yüzüklerin efendisi'ndeki gollum karakterini türkçe seslendiren bahtiyar engin bu filmdeki yaratığa sesiyle can vermiş ve semumun her diyaloğunu 4 ayrı seste seslendirmiş. ayrıca yönetmenin daha önceki filmi olan dabbe, google'da avrupa genelinde 2006 yılının en çok aranan kelimesiyken, bu yıl da semum için böyle bir rekor düşünülüyor heralde...
 • vel canne halaknahü min kablü min naris semum
  hicr 27: cann/cini de daha önce kavurucu ateşten yaratmıştık
  kuran a göre insanın hammadesi toprak,yukarıdaki örnek ayete göre naris semum da cinlerin hammadesi.bi nevi karbon bazlı yaşam insan naris semum bazlı yaşam cin olayı gibi.kavurucu.
 • filmin fragmani?
  http://www.youtube.com/watch?v=n7h7u1ts0fq

  belirtmeden gecemeyecegim, fragmanda yer alan 3d calismasi cok komik gorunuyor.
 • fragmanındaki hoca ile semum arasındaki sahnenin street fighterdan alındıgını dusundugum filmdir.

  http://www.youtube.com/watch?v=puwxo95ds_4
 • fragmandan izlendiği kadarıyla filmde semum denilen şey basbayağı bildiğimiz sonic'tir.
 • iron maiden'ın son albümü.

  7th son of a 7th semum: http://ironmaiden.webvis.net/…-maiden/sanctuary.jpg