şükela:  tümü | bugün
 • 38 yaşında, dyatlov geçidi vakasında hayatını kaybeden spor eğitmeni ,eski asker.

  2. dünya savaş'ında savaşmıştı.

  1950 yılında minsk'deki beden eğitimi enstitüsü'nden mezun oldu. grubun en gizemli üyesiydi. sasha olarak adlandırılmasını istedi ve bu, birçok belge ve hatırada görünen isim. kuzey kafkasya'da kuban kazaklarından, karaçay-çerkes özerk sovyet sosyalist cumhuriyeti ile sınırdaki udobnoy köyündendir.

  semyon zolotaryov'un askeri geçmişi, trajik gecenin olaylarında özel bir role sahiptir. savaştan sonra semyon askeri kariyerine devam etmeye çalıştı - haziran 1945'te moskova askeri mühendislik okulu'na girdi. nisan 1946'da zolotaryov, kursun bir parçası olarak leningrad askeri mühendislik okulu'na transfer edildi, ancak görünüşe göre bu okul da kapandığı için orduda daha fazla hizmet veremedi.

  sonunda, semyon zolotaryov kendini 1951'de başarılı bir şekilde mezun olduğu minsk beden eğitimi enstitüsü'nde (gıfkb) buldu. 50'li yılların ortalarında "artybash" (altai) tur üssünde spor eğitmeni olarak çalıştı.

  dyatlov grubuyla birlikte otorten'e yapılan yürüyüşten önce zolotaryov eşinden ayrılmıştı. bekârdı ve o zamanlar oldukça sıra dışı görünüyordu, dövmeleri ve altın dişleri vardı. zolotaryov'un dövmeleri ilginçti. aralarında kalp ateşi (pancar) gibi garip bir şekle sahip beş köşeli bir yıldızın görüntüleri vardı (vaka dosyalarında pancar diye geçiyor.

  zolotaryov'un dövmelerinin çoğu kıyafetler tarafından gizleniyordu. dyatlov grup üyeleri onun hakkında hiçbir şey bilmiyordu.

  12 nisan 2018'de komsomolskaya pravda, akrabaların talebi üzerine, tanımlama amacıyla yekaterinburg'daki ıvanovskoe mezarlığı'nda semyon zolotaryov'un cesedini çıkardı. mezarlıkta uzman sergey nikitin tarafından yapılan üstyapı, kafatası ile semyon zolotaryov'un bilinen bir savaş sonrası fotoğrafını karşılaştırıldı. cesedin ona ait olduğu netleşti.

  ancak daha sonra yapılan dna testlerinde bazı uyumsuzluklar çıktı. akrabaları 3 farklı dna testi daha yaptırdılar. sonuç hala belirsizdi.

  kaynak : https://dyatlovpass.com/semyon-zolotaryov