şükela:  tümü | bugün
  • kavgada söylenmeyecek laftır.

(bkz: doğu perinçek)
    (bkz: ertuğrul kürkçü)
  • çıkarıp göstermek gerektirir.
  • türk televizyon tarihinin en fantastik açık oturum tartışmasını başlatan cümle. doğu perinçek tarafından sarf edilmiştir. sonrasında diyaloglar bir üst levele geçiyor. sansür yok, yayın kesme yok.
  • "savunmadım, savunmadım çıkar göster!" ahlaksız adam!
  • sen menderes’leri savundun! olarak devam edecek, itirazı halinde ise ‘alçak’ ve ‘puşt’ olunacak önermedir.
  • doğu perinçek'in trollük kaparak ortalığı karıştırdığı tartışmanın en akılda kalan vecizesi. önce "sen abdulhamid'i savundun, menderesleri savundun" diyerek ertuğrul kürkçü'yi tahrik etmiş ardından ağzından "alçak puşt, bir tane vurucam şimdi" gibi sözler çıkmıştır lol.
  • sırf bu cümleyi ve arkasında yatan olayları anlayabildiğim için beni türk olarak yaratan köktengriye şükrediyorum.

dev genç senin beyninde patlar!
  • atalarına ve hakan'larına saygılı ve bağlı olan türklerin, atalarına ve hakan'larına küfür eden, hakaret eden torunlarının zihniyetidir.

tarihte hiç bir toplum, yeni nesil türkler kadar atalarına düşmanlık beslemez efendim. soyu barbarlara dayanan avrupalılar bile kendi atalarını göklere çıkarırlar. biz öyle miyiz? hayır, kendi geçmişine sövmeyene söverler, yazıktır!

ne zaman kaybettik bu kültürü.. türkler her zaman atalarına ve liderlerine (iyisiyle kötüsüyle) saygı duymuş hatta bağlı kalmıştır..