şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ebru gundes in 97 kayitli ayni isimli albumunun ikinci sarkisi sozleri soyle
  "sen allahin bir lutfusun
  gozlerimin nurusun
  seni seven sifa bulur
  gel de gonlum aska doysun
  biliyorum yuregin beni ister
  o zaman bu garip bicare neyi bekler
  ger gelde gul yuzunu goster
  burada bir garip seni bekler
  gel de guldur su garibi
  gel de guldur su sabiyi
  sen surundur bu garibi gel de guldur bu garibi
  sen allahin bir lutfusun gozlerimin nurusun
  seni seven sifa bulur gel de gonlum aska doysun
  sana veren sifa bulur gelde gonlum aska doysun"

  uche oynuyodu klibinde ama uchenin sevdikleri pek sifa bulmadi, beyin kanamasi gecirdi, mide kanamasi gecirdi
 • kaset kapağına müzik marketlerlerde raf gezerken, göz atılmalıdır. ebru gündeşe inanmak denebilir buna, kasetin iç resimlerine baktığımızda cömert pozlarda gönülleri coşturacaktır.
 • yayınlandığı tarihlerde gençliğimizin en güzel yıllarında yaşattığı dumurlar itibariyle bizleri hayatın anlamını bir kere daha sorgulamaya itmiş güzide bir şarkımızdır.

  bir ebru gündeş ki kafamızda demir attım yanlızlığa imajı henüz silinmemiş, hanım hanımcık, güzel sesli, kendini sanatına vermiş, yükselmek ileri gitmek istediği belli olan bir sanatçı adayı. kafamızda erotik çağrışımlar yaptırmayan bir insan evladı. ne zamana kadar işte bu şarkı ve klibine kadar...

  bir uche ki fenerbahçeli olmamamıza rağmen defansın sigortası tadında oyunculuk karakteriyle beğendimiz bir fitbol adamı. zira biz beşiktaşlılar zenci severiz. konuyla alakasız (bkz: we are all etoo)

  ve işte konularında usta bu iki ismin bir klipte buluşmasıdır genç dimağlarda bırakılan hasarın sebebi. ah be ebru ablacım, "sen allahın bir lütfusun, gözlerimin nurusun" lafını uche nin yarı çıplak vücudu eşliğinde, kendisinin kara gözleri içine bakarak terennüm etmeni hangi aklı kıt önerdi sana da ziyan ettin bizleri? allahın lütfu, gözlerin nuru ve yarı çıplak zenci adam vicudunu kim aynı potada eritebilmiş ki sen kalkıştın bu zahmetli işe? zira erotik tat yakalamak için uche ye ihtiyaç yoktu ki. estetik ameliyat marifetli destekler ve buğulu kliplerle çok daha kolay ve garantili olmaktaydı bu iş senin de sonradan farkettiğin gibi.

  olan bize, gençliğimize oldu. alacağın olsun...
 • ebru gündes'in johnny depp'in bir ara takildigi fransiz aktrise benzedigi klibi olan sarkisi.
 • insana ebru gündeş dinleten şarkı. âşık olma, yeniden aşka düşme üsteği yaratıyor içimde. çok ama çok güzel.
 • 90'larda star'da yayınlanan, ebru gündeş'in gerçekten çok güzel olduğu döneme denk gelen; tolga savacı, murat parasayar ve murat soydan'la başrolde oynadığı dizi.
 • mahsun kırmızıgül'le ebru gündeş'in bu şarkıda yaptığı düeti bayağı eğlencelidir.

  http://www.youtube.com/watch?v=uyldr4osuas
 • klibi ilk ciktiginda kafalarda cevapsiz sorular birakmistir. hele bazi sahneleri var ki zamane ergenlerinin kisa devre yapmasina neden oldu. misal su goruntuyu ebru gundesi tanimayan kime gostersen interracial porno zanneder. belki de ikisi de ciplak degil ama yani yayinlamadan once de mi izlemediniz? millet kaset satagim diye ne taklalar atiyor arkadas. anlamak zor.
 • şimdi eski şarkıları dinlerken farkettim ki klipte uche oynuyor ama klipteki çocuk högh'ten.

  aha link
 • ebru gündeş'i televizyonda drama queen rollerinde gördüğümde ister istemez aklıma gelen şarkı. reza vs uche.