şükela:  tümü | bugün
180 entry daha
 • ya kusura bakmayin sovucem.

  sizin o oslondo soylo olmostoooooo diye hikaye bağlayan flash backlerinizi sikeyim. bir değil iki değil bu ne ya.

  edit: gelen iğrençlige bakın tecavüzcu bi pisliğe sahip çıkan kollayan bir tecavüz mağduru. ya allah belanızi versin sizin insanlari nasıl zehirleyeceginizi sasirdiniz toprak kabul etmeyecek bu günahları.
 • şu an buna maruz kalıyorum.
  sözlük'te bunu ciddi ciddi izleyenlere soruyorum, kafayı mı yediniz? niye yapıyorsunuz kendinize bunu amk?
 • şive katliamı yapılan dizi.
  5 dakika tahammül etmek dahi zor.
 • hedef kitlesini geri zekalılar olarak belirlemiş dizi.

  gözlerin fazlaca belertildiği, bol bol bağırış çağırışlar, uzun uzun bakışmalar içeren yurdum dizisi.
 • ulan bir karadenizli olarak utanıyorum şu dizilerden artık.

  "bizim kitabımızda x yoktur"
  "biz karadenizliyiz düşene yardım ederiz"
  "çok delikanlıyız hatta deliyiz"

  ya arkadaşım siktirin gidin artık! dünyanın hiçbir yerinde gerizekalı gibi davranmayı yücelten başka bir millet olamaz ya. hele o başroldeki kadının mallıkları? karadenizli çok delikanlı serseri çocuğun ülkede kolluk kuvveti yokmuş gibi yaptığı eylemler?

  tiksiniyorum. bunu izleyip de ciddi ciddi beğenen insan sorunludur.

  bir de bu tip dizilerdeki tipler genelde trabzonlu oluyor. koskoca karadenizi trabzonlu magandalar temsil ediyor amk. bakın salak senaristler; karadeniz denilen bölgemizde insanların insan gibi yaşadığı normal şehirler de var!

  vıcık vıcık adamlık (!) vurgusu leş gibi dram. türk dizi sektörü içi bok dolu bir çukurdur.
 • etrafımdaki insanların "ya çok acayip dizi, bi izle vazgeçemezsin" dediği için dün bir saatini izlediğim dizi. konusu hakkında hiçbir fikrim yoktu izlemeye başlamadan önce. keşke olsaymış. böyle mide bulantısı ve böyle sinir yapmazdı bünyemde bilseydim.

  "kadına şiddete karşı farkındalık yaratmaya, insanlara gerçeği göstermeye çalışıyorlar" diyenlerin ağzına tüküreyim ben. bak kadına şiddete karşı farkındalık yaratıyoruz, insanlar bunun ne menem bir şey olduğunu görüyor ve nefret ediyor dediğiniz insanlar ne düşünüyor (dün atılan tweetlerden bir demet, bunun gibi dünya kadar tweet atılmış dün):

  bir kadının twitter hesabı >> "vedat'ı çok seviyorum yaa"
  başka bir kadının twitter hesabı >> "abi mercan'ı vedat ile yapalım, o da rahatlasın biz de"
  bir başka kadının twitter hesabı >> "mustafa kaleli sana ithafen, vedat'tan senin kadar nefret etmedim bu bölüm"
  bir adamın tweeti (imlasına dokunmadım bunun, ziyan) >> "siz vedat olmak nasıl bisey biliyor musunuz? karşılıksız sevmek nasıl bişey. tabi vedatta yüzde yüz haklı değil" (3 beğeni)
  bir kadının tweeti >> "arada bir vedat'a da üzülüyorum sanki"
  bir kadının tweeti (şakacı seni) >> "ben de vedat gibi sevdiğim arkadaşlarımı bırakamıyorum. ben de kankamı başkasıyla görsem öldürürüm"
  bir adamın tweeti >> "kızlar tahir gibi bir adam arıyorsunuz ama vedat gibilerle evleneceksiniz bilin istedim"

  bir başka kadının tweeti aslında her şeyi açıklıyor >> "ulan vedat'a da acımamızı sağladınız ya helal olsun".

  e hani farkındalık yaratıyordunuz yönetmen, yapımcı, senarist. bak insanlar acımış senin lanet olası karakterine. çünkü son 10-15 yıldır bıkmadan usanmadan hayvan herifleri adam eden "mağdur" kadınları servis ettiniz dizilerinizde. mafya kılıklı herif kadını sever, ya da sevmez. bir sebeple kaçırır. kadın da yavaş yavaş hayvan herife aşık olur. adam tecavüz eder, ya da döver, ya da söver, ya da ezer, ya da psikolojik şiddet uygular. kadın hep savaşır. adamın içindeki cevheri görür çünkü. yersen. yersin. "ama bu dizide öyle bir şey yook, burda kadın başkasına aşık oldu" deme. kadını başka bir güçlü adamın (!) kurtarıyor olmasını geçtim bu dizideki dayakçı kocayı savunan veya ona acıyan insanlar var (bkz yukarıdaki tweetler).

  şimdi kimse kalkıp da bana "şu dünyada bir dizide gördü diye kadın dövecek adam yoktur" hipotezi ile gelmesin. vardır. normalleştiriyorsun arkadaşım. nor-mal-leş-ti-ri-yor-sun. şu dizi özelinde konuşacak olsak bile normalleştiriyorsun. kadına şiddeti, tacizi, tecavüzü normalleştiriyorsun. ergen kızların fantazilerinde tecavüze uğramak var. şaşırdın di mi, var. wattpad'e bak bi bakalım neler yazıyor 15 yaşındaki kızlar orada. sen bunu servis ettikçe; seksi ayıp, sevişmeyi günah saydıkça şiddeti normalleştiriyorsun. o kadar.

  bundan 15 yıl önce, bugün kadın döven o adamla çekilen dizide, "bundan sonra benim vatanım da evim de sensin yurdanur" derdi adam sevdiğinin gözünün en içine bakarak. bundan 15 yıl önce içinden gemiler geçmesiydi "aşk". yeni türkiye lanetine hoş geldiniz. ben yurdanur ve mehmet'in şu sahnesinde kalmak istiyorum https://scontent-sea1-1.cdninstagram.com/…jy5mw==.2 vedatlarınız sizin olsun.
 • şu sahnesinde gittim, altlı üstlü gittim.
  gelino hiç bu kadar dokunaklı olmamıştı. galiba izleyeceğim, diziler bana sıkıcı gelir özellikle aşk dram gerilim polisiye dizileri benden uzaktır daha çok komedi, absürt komedi dizileri ilgimi çeker ama sanki bu dizide farklı bir şeyler var.
  şu şive kasma olayını biraz daha düşük tutsalar, göze batmasa daha bir hoş olacak.
 • dizi fena degil, hele ki türk dizilerinin genel çizgisi düşünülürse farklı bir bakış açisi ve çekim tekniği var (çok anlarım ya). saka lan saka sadece manzaralar ve müzikler güzel. bir de takdir ettigim nokta, olay manken kadın ve 6pack erkek başrolle (ki 2sininde bu tanımlarla alakası yok bence) sinirli degil. yan karakterler eglenceli. sive çok abartı ve yanlış, ağız eksik. ayrica yapılan karadeniz milliyetçiliği de çok abartı, ama abartı derken, dizide abartmamışlar. tam olarak bir karadenizlinin yapacağı bir milliyetçiliği milletin gözüne sokmuşlar. bu açıdan gercekci. ama su kadarını söyleyeyim, karadeniz erkeği bir boka yaramaz, tam olarak su dizide anlatildigi gibi eril, kaba saba, bilerek ve isteyerek sinirli ve asabi, kadına kötü davranan ve onu asagi gören, geleneksekselci ve daha bir çok kötü özelliği bünyesinde barindirir. o açidan gerçekçi olmuş.

  not: bir karadeniz erkeği. hem de 1800'lerden beri ayni köyde yasayan bir soyu var.

  galiba müzik ve manzara için seyrediyorum bu diziyi. bir de su ufak kerata, çok tatlı velet.