• biri ümmetin liderinin son günlerdeki açıklamalarını takip edememiş anlaşılan.
  • tam bir gerizekalıymış.
  • atatürk'ün resmi bulunan tişört ile kendi donunu ve fistanı eş tutan örümcek beyinli bir yobaz daha afişe oldu. bu kafadaki insanlar vatan hainidir. başka bir yerde sınıflandırılamaz.
  • adamın ses tonundan tipini tahmin ettim yemin ederim. başka hiçbir şey demiyorum.
  • "10 kasım da 09:05'de atatürk'ü kutluyoruz" diyen bir adet müdürlü çomar içeren ses kaydıdır
  • eyvallah okul üniformasını giymek bir kuraldır ve uyulması zorunludur(eğitim sistemi her gün değişiyor ama bu kural hala var diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltiniz) lakin böyle bir günde (ülkenin kurucusunun ölüm yıl dönümü ve tören vs her şey zorunlu) atatürk tişörtü giymek de azar gerektirmiyor dediğim söylem. yani buna bu kadar sinirlenip çok manasız kıyaslamalar yapmak altında başka hazımsızlıkları barındırıyor gibi hissettirdi.

ayrıca atatürk bir ilah vs değildir tabi lakin kimimizin kendisine yani fikirlerine bağlılığı daha fazla. velhasıl benim için atatürk ne ise senin için de o demek doğru değildir. kimi için bir kahraman iken kimileri için ayyaş olduğunu da biz her yerde okuduk, gördük.

edit: öğrenciye tepki göstermezseniz ezilirseniz olmaz vs diyenler olmuş. halihazırda malum lisede öğrenciyken müdüre verip veriştermenin öğrenciye zarar verme ihtimali aşikar a dostlar. burada iş mezun arkadaşlara düşüyor, gidin pazartesi bir pilav(!) günü yapın.
  • bu argümanı üreten insan bir okul müdürü. evet bu adam bir okulu bütünüyle idare ediyor.

"benim içimden donla gelmek geliyor, benim içimden fistanla gelmek geliyor."

hocam (hoca dedim ama lafın gelişi, yanlış olmasın) ciddi misin sen? gerçekten kendini haklı göstermek için ürettiğin argüman bu mu?

gel hocam gel istediğin gibi gel. giy fistanını gel içinden öyle geliyorsa. mesele o değil.

asıl mevzu şu ki;

hay ben seni müdür yapan sistemin içine...
  • türkiye'de herkes 10 kasımda saat dokuzu beş geçe atatürk'ü kutluyor sözüyle, aslında kafasında ne olduğunu belirtmiştir.

ne demiş freud? dil sürçmeleri bilinçaltının konuşmasıdır.
  • "türkiyede herkes saat 9 u 5 geçe atatürkü kutluyor" diyen organizmanın bir başka söylemi.
  • aslında güzel olur, giy sen fistan giy.
    basmada fistan giyemem aman diye söyleye söyleye çeşmeden su taşı, saban çek, çapa yap. cümleler, mümleler karmaşık şeyler, zorlama kendini bu kadar.

eğitim filan, bırak bu işleri, köyüne dön emmi sen.
hesabın var mı? giriş yap