şükela:  tümü | bugün
  • ağlama ahmet ağlama
    davranma kuşağına ikide bir
    anam avradım olsun
    bu kara günlerin sonu gelir

büyük balık küçük balığı yutar demişler
    bok yemişler
    onu sardalyeler düşünsün
    sen balık değilsin ki ahmet
    mek parmak mek parmak daha
    sonu selamet

(bkz: oktay rifat)
  • kasım 2010 da raflarda yer alacak olan gevende'nin ikinci albümü.
  • çıplak ayaklar kumpanyasinın yepyeni gösterisi. mihran tomasyan tek başına büyülüyor, kaçırmayın...
  • benim hiç üstüme alınmayacağım cümledir. zira ismim tuna, balıklığı da mutlulukla kabul ediyorum.
  • bugün bu albümü aldığım günün üzerinden 1 seneden fazla zaman geçtiğini görüp şaşırdım. oysaki daha dün almışım gibi hatırlıyorum. böyle albümlere bir taraftan çok kızıyorum. kızıyorum çünkü zamanın nasıl geçtiğini anlamamızı engelliyor. bir taraftan da çok seviyorum. çünkü geçen zamanı çok daha değerli kılıyorlar. yine de zaman bu kadar hızlı akıp gitmemeli!

not: özellikle esinti dikkatle dinlenmeli. o nasıl bir şarkıdır öyle?

edit: dayanamadım yahu. akvaryum'u da anmadan geçersem ayıp olacak diye düşündüm.
  • bugün ilk kez dinlediğim ve çok sevdiğim gevende albümü, neden daha önce dinlemedim ki dedirtmiştir kendisi
  • ama bu böyle olmaz. yani bu kadar da yapılmaz.
    hayhuyuna kaptırmışız kendimizi hayatın. soru sormadan, yara deşmeden koşturuyoruz bir yerlere. "yaşıyoruz" diyoruz. kendimizi kaptırmış bir şekilde idare ettiğimize inanıyoruz.
    sonra birileri çıkıyor, elini uzatıyor, boğazımızdan içeri sokuyor, kalbimize dokunuyor, oradan alıp ruhumuzu eline mıncık mıncık ediyor, bağırıyor bir yandan "nayu! bu kadar değil herşey!"
    şu hayatta doğru düzgün kendini kandırmasına bile izin vermiyorlar insanın...
  • büyük balık küçük balığı yutar'a cevaptır. en güzel, uyku öncesi dinlenir, öylesi güzeldir yani. (bkz: gevende)
  • bu nasıl güzel müziktir böyle, ne güzel insanlar bunlar, müziğin dili nasıl bir şey ki tek kelimesi anlaşılmayan bir şeyi, hatta belki de kelimeye ihtiyaç duyurmayan kocaman hissiyatı yüreğe ince ince işlesin... esinti ile layan bilir, balık olup olmadığını... büyük balık küçük balığı yutmaz bile, sen balık değilsin ki...
  • gevende'nin yeni albümü.