şükela:  tümü | bugün
 • edip amca*nın da söylediği mazlum çimenşarkısı...ben yine de edip amcadan dinleyin derim, sonra bir sıgara sarın, bir bira için filan...

  "...
  öyle ağırım ki kendime
  sen benden gittin gideli
  terim küs olmuş tenime
  sen benden gittin gideli

  öyle bıkmışım ki kendimden
  kurudum düştüm dalımdan
  sanki ruhum çıktı canımdan
  sen benden gittin gideli

  bir cefam var idi bin oldu
  aktı gözüm yaşı sel oldu
  yaz baharım döndü kış oldu
  sen benden gittin gideli
  ..."
 • edip akbayram'ın sesine en çok yakışan şarkılardan biridir zannımca
 • her koşulda insanın içini yakan şarkı.
 • hani "öyle bir gidişle gitmiştir ki, hüzün kalmiştir ardinda. ya da, öyle bir gidişle gitmiştir ki göz yaşlari birakmiştir ardinda ve öyle mirildanırsiniz ki ardindan,hatiralarla boğuşursunuz, bu şarkiyi söyleyerek onun yokluğunda.
 • üzer, yorar, hiç eder.....
 • buralardayım ben hala, sen benden gittin gideli. öyle tuhaf, mahzun belki, boş bakışlarla dolaşıyorum, eskiden bizim şimdi sadece benim olan arkadaşların arasında. gittin sen, zamansız oldu gidişin, zamanı olur muydu gerçi bilemiyorum bir yandan. her gidişin bir yokluğun tarifi, her seferinde kanatıyor derinlerde bir yeri.
  derin. seni tariflemek istesem , derindir derdim, gözleri dünyanın en derin çukuru. kaybolmamak mümkün değil. saçların kimi zaman kırmızı, kimi zaman sarı, kimi zaman mavi. sen benden gittin gideli benim saçlarımda soru işareti beyazlar halbuki. gittin senin, sığ şimdi postallarımın altında ankara sokakları. elini tutarak önünden geçtiğim her yer sanki göz kırpıyor bana, aldırma be şair ruhlu diyorlar, eksildikçe çoğalır içinde sevdan. bak hala arkadaşların burada, hadi sen gül yine, tavla oyna, tabu oyna. halbuki konuşuyorum ama çıkmıyor sesim sen benden gittin gideli, havada tüm kelimlerim, her ağzımı açtığımda yanıyorum hayatın herhangi bir yerinde.
  bak yine.

  sen benden gittin gideli, senden sonra yani, yokluğun uzun bir şiir, gün ve gün , dize dize içime işlediğim.

  çocuklar sağolsunlar, özen gösteriyorlar aslında, mümkün olduğu kadar bahsetmemeye çalışıyorlar, onlar aşkımızın en yakın tanıdıkları, zorlanıyorlar hissediyorum. zaten ne derlerse desinler ben hep aynı şarkıyı dinliyorum. ahmet küstü benimle önceleri, kendine gelmezsen ben de giderim dedi. elimde olmadığını anlayana kadar böyle sürdü bu. bazen kızlarla tanıştırıyorlar, senin yerine belki severim başka birisini diye, ilkonbeş dakikadan sonra orada olmadığımı anlıyorlar herhalde. üzüyorum herkesi, sen benden gittin gideli.

  kendimi üzemiyorum nedense, bana bıraktığın şey benim sadece , belki ondan, yani canım bir yerlerde çok acıyor tabii, anlamıyorum , ruhum da dışarda bir yerden bakıyor gibi sensiz bedenime, sen benden gittin gideli.

  boş bir saksı gibi kaldım, çiçeğim uzak.

  ilk günde bozulan oyuncaklar gibiyim çoukluğumun elinde.

  ağlamak nafile.

  yok muyum, burdayım, ama değilim, sen benden gittin gideli.

  yersizim, yerli yersiz ağlıyorum, gözyaşlarım anlamsız

  tuz ruhu zaman, acıtıyor boyuna.
 • mazlum çimen in babası nesimi çimen öldükten sonra, ona ithafen yazdığı rivayet olunan şarkı.
 • dinlemeye doyulamayan.
 • hele hele sen;bu kadar ben iken...

  sana söylenemem ki haketmemişken,kendime söylensem senden başka bir şey yok ki içimde,yine sana dokunur diye susmaktan başka yok çare.

  hiçliğe sövdüren.