şükela:  tümü | bugün
 • tolga çevik'in 9 aralık 2016'da vizyona girecek filminin yazımında yanlış olsa da doğru / resmi / fragmanında / afişinde kullanılan ismi.

  adamlar bilerek yanlış yazıp filmin ismini afişini böyle yapmışlar.

  sizin ne haddinize düzeltmek.

  kızı rolünde de gerçek kızı var sanırım.

  https://www.youtube.com/watch?v=ytuz3atfybe
 • fragmanı bari biraz değişik olsaydı denilen film. orijinali için (bkz: no se aceptan devoluciones).
 • ''içinde şey olan her şey ayrı yazılır'' düsturunu bilmeyen biri tarafından ismi verilen yahut afişi tasarlanan film.
  doğrusu için;
  (bkz: sen benim her şeyimsin)
 • fragmanı bile orijinal filmin fragmanıyla aynı olan filmdir. fragmanın kurgusu, replikler, yerleşim bile aynı. uyarlamadan ziyade yeniden yapım (remake), hatta bire bir kopya olmuş belli ki. çakma içerik sitelerinde çalıntı içeriğin birkaç sözcüğünün değiştirilmesi gibi; oyuncular değişmiş, gerisi aynı kalmış.

  buna rağmen senaryo'da tolga örnek adı var ve hiçbir yerde uyarlama ya da yeniden yapım olduğunu belirten bir duyuru göremedim.

  üstelik filmin adı da sık yapılan bir dil bilgisi hatasını da tekrar ediyor. türkçe'de, içinde "şey" sözcüğü geçen tek bir bitişik yazılması gereken birleşik sözcük dahi yoktur (evet, tüm birleşik sözcükler bitişik yazılmaz). hatta "her şey"in bir birleşik sözcük olup olmadığından da emin değilim. netice itibariyle türkçe'de tüm "şey"ler ayrı yazılır.

  türkçe bilgisiyle her zaman övünen tolga çevik'in bu film henüz teklif edildiği an itiraz etmesi gerekirdi sanıyorum.

  neden böyle oldu?

  edit: ohuyom ben yea uyardı: sinemalarda uyarlama olduğu ve filmin orijinal adı gösteriliyormuş.
 • daha girişinde oyuncuların adını sanını verirken arka planda akan animasyonla tüm filmi izlettirmiştir.

  orjinalini izlemedim, filmde de uyarlama olduğunu belirtmişler. güzel uyarlama olmuş o zaman.

  ayrıca tolga çevik ve çocukları harikaydılar. melis birkan ise epey yapaydı.

  tipik bir aile filmi. aman aman bir yanı yok ama yine de izlenilesi.
 • türkçe'ye çocuk büyütme rehberi adıyla çevrilen filmin basit bir kopyası olan film.
 • orjinaline turkce dublaj yapsalarmis daha az masrafa girerlermis.
 • geçen hafta ponçiğimle beraber izlediğimiz film. klasik bir türk komedi filmi aslında. sonlara doğru da duygusallığın artmasıyla gözden bir kaç damla yaş akmadı değil. benim gibi kız babası olmak isteyenlerin* seveceğini düşüyorum. bazı kısımlarında sıkılsam da güzel vakit geçirmek için izlenebilir.
 • tolga çevik'in yeni çıkan filmi. yönetmenliğini de tolga örnek yapmıştır. konu olarak uyarlama olsa da hoş buldum. filmin fragmanına hiç bakmadan gitmiştim ve filmin komedi dışında dram da içerdiğini ancak filmi izlerken görmüştüm. tolga çevik'in adını görünce "ha, tolga çevik varsa komedi filmidir." kafasıyla girmiştim filme ama kazın ayağı öyle değilmiş, bunu öğrendim.

  --- spoiler ---

  yazlık bir yerde yaşayan, önüne gelen kadınla yatan ve düzenli hayatı olmayan bir babanın aniden bir çocukla baş başa kalması ve bunun üzerine hayatının gelişimini anlatıyor. aslında hoş bir konu. bir babanın, bir kız çocuğuyla neler yapabileceği? çocuğa nasıl bakacağı? çocuğa her şeyini vermesini konu alan bir film.

  oyunculukları beğendim, tolga çevik'in kendi kızı oynuyor yanılmıyorsam filmde de. cidden öyle abartı veya bayan bir oyunculuğu yok. tolga çevik de bildiğimiz gibi komik yerlerde komik, hüzünlü yerlerde ise üzücü. mimiklerini de çok beğendiğimi söylemeliyim.

  cidden yerine koyuyorsunuz film boyunca kendinizi. özellikle de erkek izleyiciler, "eğer benim bir kızım olsa bunları yapar mıydım?" diyorsunuz kendi kendinize ve cevap genellikle "yapardım. " oluyor. filmin ilk perdesi ile ikinci perdesi arasında çok değişiklik var. ilk perde daha komik ve olaylar yeni yeni oturuyor, ikinci perde ise daha hüzünlü ama esas bombalar da burada başlıyor.

  film eleştirmeni değilim ama halktan bir kesim olarak bana sorsalar puanım: 7/10 *

  --- spoiler ---