• orjinali spotify'da yok. mest of gündoğarken ve 2008 bir yaz daha bitiyor albümlerinde daha kötü düzenlenmiş halleri var. grup gündoğarken niye bunu yapıyor anlamıyorum. tutmuş formülü bozmayın arkadaşım.

orjinali ve en nefis olanı şu: https://www.youtube.com/watch?v=w2btbfv_djm

edit: 2008 bir yaz daha bitiyor'daki orjinaliyle aynıymış. ilhan şeşen'in yolcu yolunda gerek albümündeki cover'ıyla karıştırmışım.
  • aglatmadan bitmeyecek olan parça.
  • gündüzü geceye, geceyi güne katmalarin; uzaklarin, özlemelerin, bilmelerin, beklemelerin sarkisi..
  • olur da bir gün şu şarkının kıymetini bilecek bir ademoğlu girerse hayatıma ve o adam hayatının geri kalanını hiç hesapsız tüm hastalıklı ruh hallerime rağmen benimle geçirmeye karar verirse o adamla dans edeceğimiz ilk şarkı bu olsun lütfen.

akıl hastası bir kadının tanrıya yakarışlarından..
  • ilhan amca daha çocuktur ve manisada yaşamaktadır. bir gün arkadaşlarıyla oyun oynarken bir çiçek koparırlar. yanlarına koşa kopşa bi adam gelir. bu adam manisa tarzanıdır. korkan çocuklara şefkatle yaklaşır ve eğilip bir çiçeği dalından koklar. "böyle yapın böyle koparmadan daha güzel kokar" der. ve bu laf çocuk ilhanın aklına kazınıp amca olduğunda bir şarkı sözüne döner*
  • tam olarak sözleri aşağıdaki gibi olup, tıpkı şarkıdaki gibi insanın aklında ve kalbinde bir kişi varsa yarattığı tahribat daha acı olabilmektedir.

belki bir şarkının her sesinde
    belki bir sahil meyhanesinde
    belki de içtiğim sigaranın dumanısın
    bir yıldız gökte kayıp giderken
    islak bir yolda yalnız yürürken
    bambaşka bir şeyi düşünürken aklımdasın

geçmiş değil bugün gibi yaşıyorum hala seni
    sen hep benim yanımdasın
    gündüzümde gecemdesin, çalınmasın söylenmesin
    sen benim şarkılarımsın

sanki hiç gitmemiş hep var gibi
    bir sırrı herkesten saklar gibi
    sessizce sokulup ağlar gibi yanımdasın
    beni bir şeylerden aklar gibi
    koparmadan çiçek koklar gibi
    hiç bozulmamış yasaklar gibi aklımdasın

geçmiş değil bugün gibi yaşıyorum hala seni
    sen hep benim yanımdasın
    gündüzümde gecemdesin, çalınmasın söylenmesin
    sen benim şarkılarımsın
  • gündüzümde gecemdesin
    çalınmasın söylenmesin
    sen benim şarkılarımsın

aşık olduğum kişinin yüzüne haykırarak söylemek istediğim şarkı.

bambaşka bir şey düşünürken aklımdasın
    ama sen yanımda değilsin, sadece hep aklımdasın. ben senin ne aklındayım ne yanındayım. belki de en çok koyan bu.
  • kraliçemiz ayten alpman da bir başkadır albümünde harika bir şekilde yorumlamıştır bu şarkıyı.
  • calmaya baslayinca yaninizda kim olursa olsun, "cok sevilen" i aniden hatirlatabilecek nadir sarkilardan biridir...

sanki hiç gitmemiş hep var gibi
    bir sırrı herkesten saklar gibi
    sessizce sokulup ağlar gibi
    yanımdasın

gecmis degil bugün gibi....
  • bu şarkıyı mırıldanırken dikkat edin yüzünüzde bir tebessüm belirecek. tam o tebessümü ederken gözleriniz kapanacak ve hayalinizde dans ettiğinizi göreceksiniz. böyle büyülü bir şarkıdır bu, alır ve başka bir diyara götürür de götürür.
hesabın var mı? giriş yap