şükela:  tümü | bugün
  • çığrından çıkmış bir ağız dalaşı sırasında, soyunda hiç melez kan taşımayan zenci bir kocanın yine kendi gibi zenci olan eşinin asabiyet katsayısını artırmak için sarf ettiği "pes be kardeşim" nidası yaratan cümlesi.
  • klan'ın kadınlar kolu toplantılarında sıklıkla gündeme getirilen şiir. genelde ismi rose mary olan dişleri dökülmüş şişko redneck bir hatun tarafından okunur.
  • yağmur kaçağıyla birlikte dinleyin efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=xewgijbjise

ah ulan!
  • hayatımın çok hareketli birkaç ayına damga vurmuş attila ilhan eseri.

bakın ne notlar almışım üzerine,

"bu tezgahı kurdumsa ben senin için kurdum
    senin için dokuduğum basma ve pazen"

- senin için zihnimi çok çalıştırdım. asla kandırmak için bir şey yapmadım. zorlayıcığı varlığım, gözlüğünü beğenmem hep içtendi. senin karşında içten davranıyorum, buna engel olamam. böyle yapınca çekici olmuyorum tabi ama ne yapabilirim ki? sadece basma ve pazen...

"yorgun başını yastığa koyuyor musun
    uyuyor musun"

- en güvenlisi belki de uyumak. rüyalar, iyi de olsa kötü de olsa, uyandığın an artık seni bağlamazlar. rüyalarda yapılan hatalardan kimse sorumlu değildir. sana kendimi kabul ettirmeyi her gece deneyebilirim. bin kere geri çevir, yine denerim; kabul edersen uyanmamanın bir yolunu bulurum.

sonradan sayfayı yırtmışım ama yerinde bırakmışım. kitaplıktan çıkarıp bakmasam hatırlamayacaktım bile belki. üstelik iki sene bile olmadı daha bunları yazalı. attila ilhan, uzak ya da yakın, kapandığı sanılan acıların çığlıklarını duyuran şairdir. bir kez daha teyit etmiş oldum bunu bu gece. içimize oturup kalan taşları unutsak bile onlar hala oradalar; çığlık çığlığa ortaya çıkmayı bekliyorlar.
  • attila ilhan in kendi sesinden istanbul agrisi kadar etkileyici oldugu siiri.
  • (bkz: balzamin)
  • (bkz: uyudun mu?)
  • usta işi aşk tarifidir.