• "her gün ağlasam da ben, sen güzel ol
    bu da başka bi yol"

çok güzel bonomo şarkısı.
  • ince ayrıntılarla dolu muhteşem klibi ortamlara salınmış, nazikçe itekliyor diğer klibimsi şeyleri pardon diyor geçebilir miyim müsaade edin ön sıralarda işim var.

birkaç saniyeye büyük büyük hayaller sığdıran herkesin olsun bu dört dakika otuz yedi saniye. ellerine sağlık.
  • fatih artman’ın mükemmel oynadığı klibe konu olan şarkı. fatih beyciğim bebeğin doğumunu beklerken o nasıl bir ifadeye bürünmektir be öyle. şahane. irem sak da şahane. herkes şahane. valla ben bi duygulandım.

bonomuzun şarkısı zaten sözüyle müziğiyle ruhlarımıza birer gıdadır. ben bambaşka bir anlam yüklemiştim şarkıya. klibi izleyince bambaşka bir anlam kazandı. ellerine sağlık. ellerine sağlık kendine sağlık çevresine de sağlık. canımız bonomuz be. şu günlerde bizi boş tutmuyor sağ olsun.

son olarak, doğan büyüyor. doğru.
  • bana bir dönem yaşadığım anıları aklıma getiren klibe sahip şarkıdır.

yıl 2018 o aralar sürekli yalnız kalmak istediğim zamanlar yaşadığım şehirde sembolik parkların birinde oturuyorum her gece 3-4 saat. kendime göre kafamda felsefik tartışmalar yapıyorum hem içimi rahatlatmak hem de yaşadığım depresyonumsu durumdan çıkış yolu aramak için. tabi üst üste gelen başarısızlıkların bunda etkisi çok büyük. wonderkid gibi beklentiler olmuş çocukluğumdan beri, herkesi sırayla hayal kırıklığına uğratmışım yıllar geçerken. lise döneminde aşık olduğum kızı gördüm sonra bir gün yine boş boş dolanırken ama konuşmaya cesaretim hiç yoktu. flörtleştiğimiz dönemler olmuştu ama şartlar buluşmamıza izin vermemişti kötü bir ayrılık yaşadık haliyle tabi bunda benim etkim büyüktür sanırım. sonuçta herkesi hayal kırıklığına uğratıyorum hiç sekmedi bu durum hala da devam ediyor zaten.

parkta otururken kendimle yaptığım felsefi tartışmalar lise aşkımın hayaliyle konuşmaya döndü. o ortamda düğün vs her şeyi planlıyorum kafamda yaşıyorum resmen bu böyle 1 hafta kadar sürdü sonra cesaretimi toplayıp bir şekilde ulaştım kendisine yine 1-2 ay flört dönemimiz oldu. çabuk inanıyorum insanlara sanırım yada o dönem ihtiyacım vardı galiba hala bilemiyorum her şeyi düzene sokmak için çalışmaya başladım. gündüzleri köpek gibi çalışıyorum akşam buluşuyoruz çay, kahve, yemek vs. gece tekrar çalışıyorum çünkü kafamda kurduğum hayalin hemen gerçekleşmesini istiyorum. güzel gittiğini düşünürken bana kariyer planlamasından bahsetti doğum gününde burda olmayacağını bu şehirde yaşamayı düşünmediğini. en yakın yerlerde onun için iş bile baktım hatta buldum da denilebilir. ancak kabul etmedi. doğum gününden bir gün önce o parka gittik ve o banka oturduk beraber. hediyesini verdim ilk kez bir kadına hediye alırken düşünmedim çünkü sürekli bahsettiği şeyler üzerine ne alacağımı biliyordum. kurduğum bütün hayalleri ve olayların nasıl geliştiğini neler düşündüğümü anlattım. klipteki gibi kısa bir sürede hayallerin hepsini ona bakarak anlattım ve yaşadım resmen.

gerçekliğe döndüğümde ise bana sadece acıyarak gülümsediğini gördüm hediyeler için teşekkür etti ve gitti. daha da konuşmadık o günden sonra.bir süre sonra kendisi gerçekten istediği gibi bir kariyere sahip oldu. aradan geçen 6 aydan sonra bana benimle evlenmek istediğini söyledi ama hayallerime, birlikte kurduğumuz hayallere acıyarak gülümseyen bir insana güvenmek zor oldu benim için. hayallerimiz uyuşmadığı için kibar bir dille reddettim. belki hala beni özlüyordur belki hayatında başka biri vardır ve evlenme hayalleri kuruyordur bilmiyorum. klibi her izlediğimde ve şarkıyı dinlediğimde o an aklıma gelir. ben yine aynı yerde kendi kendime felsefi tartışmalar yapıyorum.
  • cook cok guzel parca, can bonomo'dan baskasinin soyledigini de dusunemiyorum ayrica.
  • bu gece 00:00 da yayına girecek olan can bonomo teklisi.
    (bkz: bu çocuk üzülür)
  • kendisini ve klibini çok sevdiğim can bonomo şarkısı.
  • nakaratının ikinci kısmıyla kalpleri delip geçmiş can bonomo şarkısı. eşek sıpası (sevgiyle söylüyorum bu lafı) yine ne güzel şarkı yapmış.
  • yeni rastladığım çok beğendiğim şarkı. "mayısta sol" dediğini duyunca, bu arkadaş politik de değildi. ne demek istiyor acaba diye bir süre düşünmeme sebep olmuştur.
    (bkz: yaran yanlış okumalar)
  • "hava kapanır bu çocuk üzülür" cümlesini nedense hep hava kapanır ve bu çocuk kaçar olarak algılamama neden olan şarkı.

(bkz: uyduruk uyduruk sözler)
hesabın var mı? giriş yap