şükela:  tümü | bugün
 • maçka'da bu hayattan gencecik yaşında alınan eren bülbül'ün annesinin 13 çocuk doğurmuş olmasına istinaden recep tayyip erdoğan'ın söyledi söz.

  "az önce eren’in annesiyle görüştüm. allah rahmet eylesin. eren kaç kardeş biliyor musunuz? bunlar 13 kardeşler. anneye bak anneye. ayşe hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de eren’di.

  bana dedi ki, 'siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. dedim, 'olur mu? sen allah’ın ve resulü'nün dediğini yaptın. sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın.az önce eren’in annesiyle görüştüm. allah rahmet eylesin. eren kaç kardeş biliyor musunuz? bunlar 13 kardeşler. anneye bak anneye. ayşe hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de eren’di.

  bana dedi ki, 'siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm' dedi. dedim, 'olur mu? sen allah’ın ve resulü'nün dediğini yaptın. sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın."

  http://www.hurriyet.com.tr/…ybedenler-oldu-40548959

  burada mesele bir annenin, kadının, insanın siyaseten benimsediği bir kişinin söylediği bir cümle ile kendi yaşantısını karşılaştırması değildir. cehalet vs. hiç değildir.

  amma velakin sorun cumhurbaşkanı olarak modern bir devletin başında olan kişinin cenneti müjdeleme hakkı ve yetkisini kendisinde görmesidir. anayasa, seçimler gibi dünyanın en laik kurumları aracılığı ile iktidar ol, sonra bir insana cenneti müjdele. o zaman demezler mi "arkadaş imamlık veya fıkıh alimliği, ulemalık yapacaksan istifa et makamından ve din görevlisi ol"

  kendilerini eleştirenler her fırsatta "siyaset yapacaksan makamını bırak siyasete gir" demeyi çok iyi biliyorlar. madem öyle herke ne iş yapacaksa onu yapsın. din alimliği yapacaksa cumhurbaşkanlığından istifa etsin. yok cumhurbaşkanlığı yapacaksa insanların dini inançlarını siyasete alet edip cennet müjdelemesin.
 • orta çağ çok güzel sen de gelsene.
  (bkz: enduljans)
 • vahiy mi aldın. çok çocuk sahibi olmakla cennetin ne alakası var. hz aişe nin hiç çocuğu yoktu mesela.

  ek: “de ki: peygamber olarak gelen ilk insan ben değilim ki! (sanki peygamber olduğunu söyleyen ilk insan benmişim gibi nedir bu kadar tepkiniz?) (dünya hayatında) benim ve sizin başınıza neler geleceğini bilemem. ben sadece bana ne vahyediliyorsa ona uyarım. çünkü ben açıkça uyaran bir elçiden başka bir şey değilim.” (ahkaf, 46/9)
 • adam kendini allah sanıyor diyorum, inanmıyorsunuz.
 • erdoğan'a 'benim düşünceme karışamazsın, istediğimi düşünürüm, ederim' diyorlar ama erdoğan'ın her düşüncesi için ayrı ayrı başlık açıp sayfalarca karışıyorlar. hayat böyle güzel herhalde.

  le'dit: bu sözlüğün genel zihniyeti belli. haliyle bazı tipler tribünlere oynayıp destek görüyor ve egosunu tatmin ediyor. akp mitinginde 'reiisss seni çokk seviyorruuz' diye bağırsan, oradakilerin hepsi seni alkışlar, favorilerine ekler. bunu yapmak çok kolay ve basit bir yöntem. akp'yi sövebilirim, erdoğan'a ayar verebilirim, favları alır egoma sponsor bulurum. burada da aynı şeyler yaşanıyor. tıpkı benim altımda bi yerlerde yazıp oynayan tip gibi. adamın ifade edebileceği zihniyeti yok, boş, beleş. haliyle başkası üzerinden yürümeye çalışıyor. malcolm x zamanında söylemişti: ''eğer bir şeyi istiyorsan, biraz gürültü yapsan iyi olur.'' ve ali şeriati de: ''sizi rahatsız etmeye geldim.'' demişti. bu genel zihniyet de bu gürültüden rahatsız oluyorsa ne mutlu bize.
 • cenneti ; asker olabilecek 2 genç yiğit erkek evladını askere göndermemekle teğet geçen kasımpaşalı beyanı
 • bir evladını toprağa vererek dünyada cehennemi yaşayan bir anneye ahirette cenneti vaad etmek kime yakışırsa onun söylediği söz.
 • 'erdoğan'a 'benim düşünceme karışamazsın, istediğimi düşünürüm, ederim' diyorlar ama erdoğan'ın her düşüncesi için ayrı ayrı başlık açıp sayfalarca karışıyorlar. hayat böyle güzel herhalde.'

  yazan insanlarla aynı ortamda bir şeyler okuyoruz, yazıyoruz, aynı ülkede yaşıyor, aynı havayı soluyoruz.
  acınacak haldeyiz lan.

  edit editi: buraya satırlar boyunca yazı yazmıştım, bir bakayım başlığına neymiş bu dedim ve yazdıklarımı sildim. o yazdıklarım çok gelirdi sana sevgili malcolm ahaha.neyse malcolm'un adını kirletmeyelim daha fazla.

  (bkz: yazık)