1. "bana boşuna yazılma, ben seni arkadaş olarak kullanmak istiyorum, renkli gözlü çocukla aşna fişne durumları var, kadro dolu" cümlesinin kısaltılmış şekli
  2. - sen çok iyi birisin
    - iyi falan değilim aslında. bütün yaptıklarım çıkar sağlamak amacıyla yapılmış şeylerdi. sende yedin. ben aslında acayip kötü biriyim.
    - canıımmm, ne kadar masum masum anlatıyosun.. sen çok iyisin.
    - * iyi değilim ulan ben, değiliimm. burda bir silah olacaktı.
  3. beklediğinizi bulamayacağınızı anlayacağınız ve bunu anlatacak olan konuşma bütününün giriş cümlesi.
    eğer siz karşı tarafa ilginizi/duygunuzu/şevkatinizi belli etmiş ve bu hislerinize karşılık almayı bekleyerek aşk-ı ilan ettikten hemen sonra karşı taraf açıklamaya bu cümle ile başlıyorsa emin olun bu cümleden sonraki gidişat hiç de iyi bir yere varmayacaktır.
    ama, fakat gibi hem olumlu hem olumsuz iki cümleyi birbirine bağlayan bağlaçlar ile devam eder.
    bu cümlenin sonucu karşı taraf sizin hissettiklerinizin aynısını, benzerini size karşı hissetmiyordur. aslında bir başka anlamı ya da görünmeyen anlamı "sen çok iyi birisin, ama seni beğenmiyorum" dur. budur maalesef...
  4. duyulduğu takdirde kişinin koşarak uzaklaşmasının hayırlara vesile olacağı cümle. zira ;

a. terkidiliyorsunuzdur.
    b. zorlanacağınız bişeyi yapmanız istenecektir.
    c. demogoji ve ajitasyona maruz kalınacaktır.
    d. borç vermeniz gerekebilir.
    e. hepsi

budur.
  5. bazı bıcır kızların kullandığı ucuz kur yapma cümlesi. "gel sevişelim ama benden daha fazlasını bekleme" anlamına gelir.

- sen çok iyi birisin saftrikcan...
    - ama ben seni tanımıyorum ki... senin adın neydi?...

bu ifadeyle başlayan ilişkilerin kısa sürede bitmesi muthtemeldir. bunu olmadık yerde söyleyen kızın niyetinden kuşkulanılması gerekir. hatta ilk fırsatta tası tarağı toplayıp oradan uzaklaşmak en iyisidir...
  6. bilinci biraz açık bir insanı hiç bir zaman sevindiremeyecek, iltifat süsü verilmiş ağır bir söz. muhtemelen "sen hayır diyemiyorsun insanlara, onun için zayıfsın" anlamına gelmektedir. buradaki söylenmeyen gizli terketme gerekçesi ise; bu zayıflıktır.
  7. genellikle, "ama piç değilsin." şeklindeki iç sesle tamamlanan hatun kişi sözü.

sen çok iyi birisin hakkında bilgi verin