• biri size böyle derse "niye?" diye sorun. muhtemelen cevap veremeyecektir. ya da sormayın isterseniz, kendinizi özel hissedin.
  • sevgiliyi emekli edip rafa kaldırma repliği
  • söylenilen kişiyi maşa olarak kullanmadan önce söylenen son sözlerden biridir. bana ne yapıp yapamayacağımı söyleyemezsin diyen birine karşı, sen çok özelsin argümanıyla yaklaşırsanız göreceksiniz ki bu çok özellik kisvesi altında verdiğiniz gazla tamamen ne yapıp yapmayacağına karar vermiş ve uygulatmış olursunuz.

(bkz: benjamin linus)
    (bkz: john locke)
  • peşinden büyük olasılıkla iç ezen cümleler kurulacağına işaret eden girizgah.

veyahut,
    bir yığın olumsuz- umutsuz söz sonrası en yapay gönül alma şekli.

sen çok özelsin.
    ama tablo gibi duvarda
    yeter ki yakınımda olma...
  • sevimsiz bir veda, ofis arkadaşım, sarılırken bunu söylüyor bana.
    teselli eden tarafta sanırken kendimi, içime öyle bir dokunuyor ki...
    affalıyorum, doğru mu duydum diye. soramıyorum elbet. "sen de öyle" diye karşılık veriyorum. hayatıma dair özel bir an olarak kalıyor. buruk ve dokunaklı...
  • türkçe meali "yaptıklarıma başkası katlanamazdı, bir sen katlandın" gibi birşeydir.
    gerisi de şöyle devam eder içten içe: "ve evet senden sonra başkalarına bunları yapmayacağım"
    (bkz: her sevgilinin bir misyonu vardır)
  • çok defa karşıdakini iyi hissettirmek için kullandığım ama gerçekten ne kastettiğimi kendim de pek bilemediğim* cümle. ancak sorulduğu birkaç kerede devamında birşeyler düşünüp söylemem gerekti. sağolsun iyidir, candır.

edit: herkes kendince özeldir arkadaşım, ne ki bu. 'benim için çok değerlisin' bana daha açık ve anlaşılır geliyor.
  • tabi tabi deyip geçmek lazım
    ya da
    kime göre? neye göre?
  • bu cümleyi illa insanın ayrıldığı sevgilisine sarf etmesi gerekmez ki. birlikte olunan insana içten bir sarılışla, güzel bir öpücükle falan "sen çok özelsin" denebilir. hatta "sen çok özelsin benim için" derse daha da güzel olur. içi çok dolu olan ama zamanla boşaltılmış bir kalıptır bence.
  • aradan uzun zaman geçtikten sonra söylenen kişide etkisi olmayan cümle.
hesabın var mı? giriş yap