• tarkan'ın adımı kalbine yaz adlı 2010 model albümünden sözleri sezen aksu'ya ait bir diğer parça. şarkıda sezen aksu da vokal olarak tarkan'a eşlik etmekte. parçanın sahip olduğu hoş akdeniz melodisi de ozan çolakoğlu'na ait.

edit: opethca ve primusmas uyardılar sağolsunlar albümün adı konusunda. "adımı kalbine koy" ne ki? kalbinize ne isim koymayı düşünüyorsunuz??* olum tarkan, hala hayranların seni ne biçim takip ediyorlar bak... çok şanslısın olum sen...
  • kısacık bir ön tanıtımına buradan erişilebilir: http://video.milliyet.com.tr/…in---2010_1_42189.htm
  • sözleri aşağıdaki gibi olan şarkı.

soru: aşağıdakilerden hangisi tarkan şarkısıdır..

cevap:

meğer hiç tanımamışım
    ne kendimi ne seni
    görünenle yetinmişim
    durup hiç dinlememişim
    kalbimin nefesini
    sevilmişim sevmişim
    göz göre göre kaybetmişim
    umutlanmışım, bulutlanmışım
    yağdı yağacak kirpiklerimden
    inanmamışım, inanmışım
    kayıp gidiyorsun ellerimden
    bir daha çalar mı bilmem
    postacı kapımı? sanmam
    biliyorum dönmezsin
    sen çoktan gitmişsin
  • adımı kalbine yaz' ın 7 numarası, en iyisi.
  • albümdeki en güzel şarkı bana göre. biraz afallıyorum ama dinlerken, sanıyordum ki giden sevgilinin arkasından "la yörü git, istesem ellisi, herkes kapımda it köpek, kendin kaybettin eşoleşek, ben şimdi bi çıkarım bebek'te bi tur atarım ondan sonra basar ordan massachusetts'a geçerim hahahayyyttt" temalı şarkılar dinlemek lazım, iyice bileylenmek lazım ki giden denyo unutulabilsin.

bırak ya, insan acısını yaşamalı, güzel şeyleri bir anda silmemeli, bir zamanlar sevdiğin kişiye it dememeli, tarkan evlen benimle.
  • ilk dinlemede şarkıya kaptırmışken sezen aksu vokalleri duyulunca tüyleri diken diken ediyor,
    özlemişiz tarkanı.
  • muziginde 90lardan bir hava var sanki, hatta bana o zamanlarin mtvsinde surekli calan bir sarkiyi hatırlatiyor. (bkz: dilimin ucunda)

edit: o sarkiyi buldum, robert miles - one and one
  • bir insanin bek vokalinin sezen aksu olmasi...

fakat bir tarkan, bir sezen aksu'nun birlesip ne... ne... baglacini kullanamasi beni uzdu. ama yemisim baglacini, duzenlemesini de yedigim mukemmel sarki.
  • introsu bittikten sonra, tarkan'ın " bu son gece, ölüm yakın seviş benimle diyeceğini sanarken, "meğer hiç tanımamışım, ne kendimi ne seni" sözleriyle yere yıkan şarkı.

dikkat ettiysen şarkının daha ilk kısmında yere yıkıldım ben. diğer satırlara allah kerim.

ha bir de; nedense, elimizde külahtan çekirdek çıtlatığımız 90 lı yıllardaki sarı sıcak yaz akşamlarını hatırlatan şarkı.

olmuş bu olmuş!
hesabın var mı? giriş yap