• travma yaşayacak, karakola şikayet edecek ne var anlamadığım konu. ekşi'de yürüdüğünüz kadınlar da sizi şikayet etsin, travma yaşasın.

gelen mesajlar üzerine edit:

direkt mal gibi sormasının haricinde travma yaşatacak bir durum yok. henüz yanındayken soracak cesareti olmaması acınası. sonradan mesaj atınca taciz olur tabi. yalnız, soruya muhatap olan şahıs mağduriyet çıkarma peşinde bir asosyal muhtemelen. ben erkek olduğum halde ekşi'de bana bebeğim, güzellik, canikom diye mesaj atan mallar var. her birini mahkemeye verseydim ohooo!!!
  • "hayır" dese konu kapanacakmış aslında
  • gayliğini nasıl bastırmışsa, ifşa olunca fena bozulmuş. tamam kuryenin öküzlüğü ama bu kadar alınacak bir durum yok, gazetelere haber verip ben gey değilim diye ilanlar vermeye hele hiç gerek yok.
    ben ikna oldum, evet gay!
  • soruyu soran kuryeci
  • mesaj biraz aptalca ama bu kadar büyütülecek ne var anlamadım. yok travma yaşamış da yok olayın şokunu üstünden atınca adamları aramış da falan. mesajı alan herifin tavırları olaydan daha komik.
  • bir insanın taciz karşısında ne kadar travmatize olacağını siz belirleyemezsiniz yahu, o öyle işlemiyor. “travmatize olduysa gizli gaydir” eee? sayılmıyor mu o zaman?

sen hele insanların iş için verdiği kişisel bilgileri kendi kişisel muhabbetin için kullanamayacağını, insanların cinsel hayatına burnunu sokamayacağını öğren.

burada adamın şikayette bulunmasında abartılı bir taraf filan yok, ama hadi diyelim ki abartılı: e geçmiş olsun beybi. taciz eden hep konforlu konumda olacak diye bir şey yok.
  • (#114633338) numaralı entry’im üzerine aldığım bir mesajı bırakayım bu başlığa;

“abla benim arabada da piston aşağı indi. bi el atsana ona da”

bu tacizlere sürekli maruz kalıyoruz bu platform ve gerçek hayatta. en yakın olay sürüntü örneğini veren kızın başına gelenler. neden biliyor musunuz? mesela bana atılan bu mesajı komik bulanlar var. sürüntü örneği verene asılan fakir olduğu için reddedildi diyen var. yani bu durumu normalleştirenler var. açık giyindi, o saatte ne işi vardı diyenler var. bunu diyenin kadını, erkeği yok. tacize uğrayanın da kadını erkeği yok... bu durumda tacize uğrayanın erkek olması durumu hafifletmediği gibi, taciz edenin gay olması durumu diğer tacizlerden farklı kılmıyor.

kıyafete, cinsiyete, saate, şekle, cinse, imkana, yaşa, başa takılmadan tacize odaklanmalı ve bunun normalleştirilmesine karşı çıkmalıyız. kanunlar buna uygun şekilde icra edilmeli ki, bir hizmet almak için verdiğimiz kişisel bilgilerimizi, bizi taciz için kullanmaya korkmalılar. dingonun ahırı olmamalı koca ülke.
  • işte çoğu heteroseksüelin ve eşcinselliğini bastıran eşcinsellerin (bir nevi homofobik homoseksüellerin) en büyük sorunu budur. en küçük bir yakınlaşmada, iltifatta, küçücük bir sözde kendilerini sikilmiş hissetmeleri. çünkü tüm eşcinsel güruh heteroların kuru götlerine sulanıyor sanıyorlar.

birinicisi, kuryenin yaptığı saçmalık evet. durumu bilemeyiz. belki de görünce hoşlandı çocuktan ve şansını denemek istedi. her halükarda yaptığı taciz olsa da akabinde böyle büyütülmesi inanılmaz saçma. tek bir çıkarımı var, çocuk eşcinsel kimliğini bastırmış ve bu noktada inanılmaz patlayarak, bakın ben nasıl da köküne kadar heteroyum şeklinde sağır sultana kadar ulaştırmış bu durumu.

arkadaşlar, özellikle hetero arkadaşlarım. bir erkek sizin hetero ya da homoseksüel olduğunuzu bilmeden sizden hoşlanabilir, sizi belki karşılık verir mi diyerekten bir reaksiyona sokabilir. neden sabahtan akşama kadar tecavüze uğramış gibi ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. mümkün olan en medeni şekilde ret ediniz size uymuyorsa.

nasıl ki bu hetero erkek arkadaşlar kendilerinden hoşlanıp hoşlanmadıklarını bilmedikleri kadınlara sabah akşam yürüyorlarsa, bu da bir nevi aynı hesap. insanların hoşlantılarına ve bu sebepten cevap alma haklarına saygı gösterin. he ısrarlı bir şekilde bunu sürdüyorsa daha sert bir üslupla yolları kapayabilirsiniz elbette.
  • muhtemelen gay ve bu bizi ilgilendirmiyor. sıradaki topic e gideyim ben.
hesabın var mı? giriş yap