• pedagoji ve gelişim psikolojiyle alakalı zerre bilgisi olmadığı halde boş lakırdı yapanları gördükçe, kafayı yerden yere vurmaktan ziyade bizzat lakırdıyı yapanlara vurasın geliyor bazen. her şeyi de bilmeyiverin ya. tamam hepimiz sevişiyoruz gayet normal ama ilköğretim çağındaki çocuklara cinsel eğitim verirken “adam bana aç aslan gibi saldırdı, kendini tatmin etti yanıma devrildi, seni öylesine arzuluyorum ki” gibi cümleleri kullanamazsın. kullandıysan evet bu bir skandaldır sevgili sığır.

kız ve erkek çocuklar için ayrı, farklı yaş grupları için ise ayrı cinsel kavramlar kullanmak zorundasın. soyut ve somut farklılıklardan, coğrafi koşullara bağlı olarak değişebilecek olan kültürel etkenlerden bahsetmiyorum bile. her boktan anlamayıverin, her şey hakkında yorumunuz olmayıversin. haydi bakalım.
  • sevsimek yerine sen hep boyle mi tecavuz edersin olsaydi sorun olmazdi.
  • cinselliğin tabu haline getirilmesi kişiyi ve toplumu nasıl kötü etkiliyorsa, cinselliği daha ilkokul çağındaki bir çocuğa bu kitaptaki gibi anlatmak da o çocuğu bir o denli kötü etkileyecek; emin olun.

elmayla armudu karıştırmayın. "sevişmek tabu haline getiriliyor" hede hödö derken, azıcık araştırın, azıcık pedagoji okuyun.
  • burada rezalet kitabın toplatılması değil, en başından çocuklara kontrol edilmeden dağıtılması.
  • yalnız kitap erken boşalan yurdum erkeği bahanesini de es geçmemiş:

"kusura bakma seni öylesine arzuluyorudum ki, kendimi tutamadım." *
  • söyleyen erkek veya kadının, o anki yüz ifadesi ve ses tonlamasının önemli olduğu cümle.
    iyi anlamda mı yoksa kötü anlamda mı söylediği başka şekilde anlaşılamaz sanırım.
  • kitapta geçen "tatmin olmayan kadın" kısmı okuyucuyu rahatsız etmiş olabilir.
  • kitabın pazarlama stratejisi içinde yüksek mevkilerde tanıdıkları olması sonucu ahbap çavuş ilişkisi neticesinde sadece alınan paralara bakılırsa olacağı budur. okulda dağıtılacak kitap için karar veren kişi veya kişiler zahmet edip de birilerine okutsaydı çocuklara ulaşmadan önce önlem alınabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap