• kıvanç tatlıtuğ'un sık sık duyduğunu düşündüğüm cümle. göçmen sanıyordun ben de kendisini.
  • niye ki, adanalılarla ilgili antropolojik inceleme mi yaptın sikik, şeklinde tepki verilmesi farz olan cümledir. hayır hakaret mi iltifat mı belli değil.
    (bkz: al eline bir kaya nerene dayarsan daya)
  • adana dışında tanıştığım 10 insandan 9 undan duyduğum cümle. o "ben sana yandım esmer delikanlı" tınısının kurbanı onbinlerce adanalıdan sadece birisiyim.
  • soru soran kisinin ama ama fakat sen beyaz tenlisin ve duzgun konusuyorsun seklinde devam etmesi ardindan göcmen misin seklinde ikinci soruyu sormasi muhtemeldir. verilen hayir cevabi ardindan 10 cm acik olan ağızın 30 cm e kadar daha açılabildiği gorulur.
  • güneye taşra diyen orospu evlatlarının sık kullandığı bir cümledir.
    bu at yarrakları bir de "adana dürüm", "adana kebap" yemekten fazlasıyla hoşlanırlar.

not: mersinliyim ve tantuni de yediğinizi biliyorum amına kodumun ibneleri ve kaşarları.
  • bir rizeliye söylenmemesi gereken cümle..

burundan da mı anlamadın birader?
  • benzemek istemiyordur , hergün boktan bir olay .
  • benim de +1 ile katıldığım, sürekli karşılaştığım söz. evet benzemiyorum. hep tip olarak hem de genel yargılama yontemi kullanan insanların beyninde oluşan önyargı olarak. neden herkes memleketlere göre böyle bir çıkarım yapar? illa herkes memleketinin özelliklerini (!) taşımak zorunda?

böyle şeylerden bunalan birisi olarak tavsiyem bunu söyleyen kişinin önyargılarını yıktığınız için kıvanç duymanız. gerisini boşverelim.
hesabın var mı? giriş yap