şükela:  tümü | bugün
  • yarışma sonucu belirtme cümleciği.
    - ben kaçıncıyım?
    - sen ikincisin.
    - ama ama birinci gidiydim.
    - foto finish seni ikinci gösterdi.
  • önemi olmayan ayrıntıları anlatırken kullanılan ifadelerden biri.
  • türk erkeklerinin %90'ını kastederek söylüyorum ki "saymadım kaçıncısın" demekten iyidir.
  • "kaç kişiyle yattın lan ?" infialinin cevabıdır.

tecrübe konuşuyor.* ortada bir saçmalık vardır. keyifle seviştiğin sana tatlı dil döken bal kız bazı geceler telefonunu açmıyordur. açmıyor ne kelime; ulaşılmaz, bir kaç gün sonra çıkar der ki "pili bitmiş". "e peki diğer telefonunu da açmadın ?" (ikinci bir telefonu vardır bunların hep) "o da sessizde kalmış". telefonu çalınca anlamsız bir şekilde 100 metre uzağa gidip konuşuyordur. "hayırdır ?" deyince "çekmiyor" falan der sonra annesi arayınca yanında konuşur. kuzenleriyle buluşur sık sık... bu kuzenler türkiye'nin her ilinde olabilir. bakın kuzen çok enteresan bir akrabalık kurumudur. yerine göre bugün vardır yarın yoktur. düğününüz olsa "hani bir kuzenin vardı nerede ?" desen "gelemedi" deyince siz de mecburen e kuzen alt tarafı gelememiş deyip yutarsınız seve seve. anlam veremediğiniz bir yokluk içinde varlık söz konusudur. siz gidemezsiniz ama o tatillere falan gider "dayısı" hediye etmiştir...

delirince siz iyice bu sefer daha geri zekalı sorular sormaya başlarsınız artık; "kaç kişiyle yattın lan ?" gibi... işte o zaman der ki :

"sen ikincisin".

özetle; bu boktan yalanı duymuşsanız ya geri zekalısınızdır ya da delirmiş. "ikisi de değilim ama duydum" o zaman o soruyu neden sordunuz ? terbiyesiz misiniz ?