şükela:  tümü | bugün
  • once kurbana bir teklif iletilir, cevap hayir olursa kurbana sen bilirsin denir.ama burda asil amac anam vallaa sen kaybedersin efekti verip teklifi yinelemektir.. cogu kez basarili olmaz...
  • zamanin pişirdigi ömürde "tüh kaybettim" azabını bencillik kazanarak alt etmektir.
  • kendini henüz tanıyamamış kişilerin kullandıkları biz sözdür, zira kendini bilen kişi zaten sen kaybedersin demez.
  • çaresizliğin son boyutudur.kişi yapacak bir şeyi kalmadıgını anlayınca karşsındakini bu lafla ürkütmeye ve dahi sindirmeye çalışır.şu güne kadar bu sözün işe yaradığı görülmemiştir.
  • daha uyuz versiyonu kendin kaybedersindir.
  • bazen yeter ki gönüller bir olsun motivasyonuyla, tamamen karsidakini psikopat etmek ve dayak istemek amaciyla kullanilan kalip. kullanilirken, tek kasi havaya kaldirmak ve surata alayci bir gülümseme eklemek, etkiyi artirir. mesela, is yerinde yasanmis bir örnege bakacak olursak:

- ben dislerimi firçalamaya gidiyorum.
    - git. sen kaybedersin.
    - nasil yani?
    - bilmem artik. sen kaybedersin. o kadarini söyleyeyim ben.
    - ne demek bu?
    - sen kaybedersin demek.
    - ya isten çikinca disçiye gidicem. firçalamam lazim. firçalamayayim mi?
    - firçala ama sen kaybedersin. o kadarini söyleyeyim ben.
    - firçlamiyorum o zaman.
    - firçalama... sen kaybedersin.
  • fare dağa küsmüş, dağın haberi olmamış misali, kifayetsiz babalanma şekli. önce ali babacan (#9700380), şimdi de rte: http://img153.imagevenue.com/…_resim_122_588lo.jpeg

"işler bu hale gelene kadar, aklın nerdeydi?" diye sorarlar adama.
  • üfff ne sinir, ne kıl lafmış bu yaa. bi diyaloğu tam "hah son sözü de söyledim" şeklinde bitirirken, karşı tarafın sizi bitirdiği an oluyormuş. bir yandan sinirleniyor insan, bu ne cüret diyor, bir yandan da bi "ulan?" oluyor. sahiden de ne kaybederim acebaa? bir de "sen bilirsin" geliyor ardından, off off. bilmiyorum arkadaşım bilmiyorum demek ki işte. bilsem sen bu lakırdıları etmeye cesaret edemezdin. vay bana, vaylar bana.