şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten de o kızdan hoşlanmasına neden olan sorunu kendi içinde çözmesi için tavsiye veren kızdır.

kısacası ay götüm
  • vicdansız zalim kız. bir gün en piç, serseri, hayırsız erkeğin birine körkütük aşık olup sürüm sürüm sürünsün, gün yüzü görmesin inşallah. amin.
  • salağın tekiyim diyerek cevap verilip çirkefliği ile başbaşa bırakılacak kezbandır. uzak durulasıdır.
  • kesinlikle iğrenç. azcık kibar olsa incileri dökülmez. belli ki dışı sağlam içi kofti kız. don yemiş portakal gibi
  • ben genelkurmay cumhurbaşkanı başbakanınızım aynı zamanda amerikanın president presidınım şeklinde cevap vermeniz gereken kızdır.
  • harlem'li bir hanım kızımız.

(bkz: who the f.ck r u)
  • "ben ki sultanü's-salâtin ve bürhânü'l-havâkîn tâc-bahş-ı hüsrevân-ı rû-yı zemîn zıllullahi fi'l-arazîn akdeniz'in ve karadeniz'in ve rumeli'nin ve anadolu'nun ve karaman'ın ve rum'un ve vilâyet-i zülkadriyye'nin ve diyarbekir'in ve kürdistan'ın ve azerbaycan'ın ve acem'in ve şam'ın ve haleb'in ve mısır'ın ve mekkenin ve medine'nin ve kudüs'ün ve külliyyen diyâr-ı arab'ın ve yemen'in ve dahi nice memleketlerin ki, âbâ-yı kirâm ve ecrâd-ı izâmım enârallahu berâhinehüm kuvvet-i kahireleriyle feth ettikleri ve cenâb-ı celâdet-me’âbım dahi tîğ-ı ateş-bâr ve şimşîr-i zafer-nigârı ile feth eylediği nice diyârın sultanı ve padişahı sultan bayezid han oğlu sultan selim han oğlu sultan süleyman han'ın evlad-ı evlad-ı evladıyım ve dahi torunuyum.

sen kimsin bre kezban!"

şeklinde cevap verilmesi gereken kız.
  • hakkat la sen kimsin a.q? diyerek ters psikloji yapılması gereken kızdır.
  • haftada bir kez yıkanan kızdır.
  • aptal bir kızdır.