şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir basbakan lafi. benim disimda herkese soylemistir.

  bana soylerse:
  "ben, beeeeeeeeeeeen..ben var ya beeeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnn, beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen aosfkosakfdfaodsofoiewf" diye cevap vercem
 • sanıldığı gibi kişinin adını, ünvanını ya da işini öğrenmek için sorulan bir soru değildir. tamamen şimdi sen benim ağzımı kırabilir misin? anlamına gelir. eğer öyle bir durum yoksa karşınızdaki taşralı sizi asla dinlemez, saygı göstermez.

  tabii bazen sabredip ısrarla cevap verenler de var.
 • eski basbakan yeni cumhurbaskanimizin counter strike oynarken sarf ettigi cumle.

  http://instagram.com/p/xq6jbmosbq
 • üç gündür güldüğüm rte vine şeysi...

  http://instagram.com/p/xq6jbmosbq
 • sistem kaynaklarını sömüren firefox'a yönelttiğim soru.

  kıçıkırık bir internet gezgini, kalkmış bilgisayarımda çoğunluk hissesine sahip olmaya çalışıyor. üç tane siteye baktıracak diye ram partisyonunda bir havalar, swap alanında bir afra tafra. kendini bir autocad, ne bileyim bir adobe premiere yahut bütün pluginleri yüklü bir photoshop falan sanıyor herhalde.

  hakikaten ne bu be! ey firefox, haddini bil. sen kimsin ya!

  .
 • tanıl bora tarafından rte şahsında kullanımı çok güzel analiz edilmiş.

  "...hdp’nin biz’i, ‘sen kimsin!’e verilmiş ‘doğru’ cevap aslında. ‘sen kimsin!’i kendi kibrine ve hiddetine terk ederek ehemmiyetsizleştiren, onun bütün dünyaya savurduğu ‘seni tanımıyorum!’ gazabını tanımayan bir cevap. çünkü büyüklenmesi yok. çünkü kimlik biçmiyor. biz, kendimiz. insanlar, işte. neysek, o. kendimize yakıştırdığımız, özendiğimiz adlarla, sıfatlarla. şu dünyada yaptığımız, olduğumuz kadar. ortaklığımız kadar. kendimizi var ettiğimiz, edebildiğimiz gibi. kimsem kimim, kardeşim… ben de senin gibi, insanlar arasında bir insanım. sen benim söylediğime, sen benim yaptığıma bak… kimsem kimim…"

  http://www.birikimdergisi.com/haftalik/sen-kimsin
 • ..ha? kimsin? kimsin amınnak-koduum?!*..

  diye devam edip, dilini ısırarak yumruk yaptığı elini karşısındaki adamın yüzüne doğru hızla sallayan bir mahalle piçinden duyulabilecek üç kelimeden üçü.

  (amınaak-da harekete geçiyor, -koduum, sıkılan elin yüze temas etmesiyle eş zamanlı ağızdan çıkıyor. )

  ama işte keşke mahallenin piçinden duysam. habitatımın bundan sonraki birkaç yılının nasıl şekilleneceğine direkt etki etmekle mükellef olan birinden duyunca bir hoş oluyorum.

  gözlerim doluyor.
 • bir gün bebeğim olduğunda ona soracağım ilk soru.