şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seyyan hanım'ın seslendirdiği bir şarkı. çok eski.
  sözlerini deşifre ettim, kolay olmadı ama buyrun burdan tadalım.

  şen kuzu gibi, bir kuzu gibi,
  hem şen hem mahsun.

  kalbime aktın, gönlümü çaldın
  sonra bırakıp kaçtıııın *
  onun için ağlağıım*, ben aşkıma yanarım, heyyy

  gel dedim, gelmem dedi
  sev dedim, sevmem dedi
  aldattı gaçtı*..

  hayatta bir tek gül seçtim.
  öptüm, kendimden geçtim.

  o gül beni yaraladı
  fakat benim olamadı
  mahfetti gaçtı*
 • soyadı kanunundan sonra haydar tatlıyay adını alan kemani haydar bey'in bestesidir.
 • seyyan hanım'ın söylediği eğlenceli bir şarkı. evin içinde piti piti dolaşma isteği uyandırıyor. tüm koyunu 'gaçan'lara gelsin.*

  http://alkislarlayasiyorum.com/…nim---sen-kuzu-gibi
 • yıllar önce cd-rom data sayesinde duymuştum ilk. o derginin verdiği cdlerden keşfettiğimiz milyon tane şeyden sadece birisiydi. multimedya mıydı neydi hatırlamadığım bir kategoride, mizah bölümü vardı ve komikli şakalı görüntülerin üzerine bu şarkıyı koymuşlardı yanlış hatırlamıyorsam. onu hazırlayan abi nasıl bir adamdı da ilk tangocumuzun bu güzide eserini o cd ile duyurdu biz tangodan bihaber ergen sürüsüne. gerçekten tebrik ediyorum kendisini, zira yıllar sonra bu şarkı sebebiyle seyyan hanım şarkılarını indirip günler boyu tango dinletmiştim evdekilere sabah akşam. ilk başta, bilindik bazı şarkılara mutlu olup eşik etseler de günlerce bu şarkılara maruz kaldıktan sonra isyan çıkmıştı evde.

  şarkıyı ilk duyuşum yıllar yıllar önceydi, şarkıyı hatırlayıp türkçe tangoya sarışım da yıllar önceydi (tam bir past perfect tense) ve bugün aynı şarkıyı iki ayrı anıyla eşzamanlı olarak hatırlamak zaman algısının tuhaflığını düşündürdü bir kez daha.

  aman neyse işte, sözleriyle bir ayrılıktan bahsedip; mahzun, ağlamak, aldatmak, yaralamak gibi sözleri içinde barındırıp bu kadar neşeli olabilmeyi başarmış tuhaf bir eserdir şen kuzu gibi.

  hem şen hem mahzun