• edis’in an albumunden guze bir sarki. sozleri olsun muzigi olsun cok etkileyici, ilk 45 saniyesi haric. gerisi baya iyi. ha album zaten baya iyi, bastan sona dinlenmesi gerekenlerden bence.
  • edis in muhteşem şarkısı. gerçekten çok iyi albümünden en beğendiğim şarkısı.
  • öncelikle ben : (bkz: sezen aksu'ya sezen diyen hafif kilolu kadın)

bu şarkı pek güzel olmuş, nerdeyse tarkanın eski albümlerini hatırlatıyor. lakin ki eleştirime gelirsem; sevgili edisçiğim, güzel çocuğum bu şarkıdaki gereksiz alaturka gırtlak olmamış be annem.

biliyorum hem tarkana benzetip hem de alaturkaya bok atmam olmadı ama, batı soundunda daha iyisin ve henüz o nağmelerini nerde yapacağını tam kestiremiyosun gibi geliyo bana.

hadi öptüm
  • edis'in en iyi slowu.

bundan daha iyisini yapacağını sanmıyorum ama denesin bakalım şansını, pes etmesin* (övdüm mü gömdüm mü simdi ben de bilmiyorum ama) edis'e bakışımı degiştirmiş şarkıdır aynı zamanda. ilk duyduğumda daha introdan beni şaşırtmıştı. o sağda solda dans eden elemanın şarkısı mı bu cidden, hadi ya? gibi bir şaşkınlıkla dinlediğimi hatırlıyorum.

aslında bu şarkının bana düşündürdügü başka bir şeyler var ama üşendim anlatmaya, deneme yazarı mıyım lan ben tadında entryler yazmak istemiyorum. belki başka bir gün eserse kafama anlatırım.

neyse, güzel şarkı işte, dinleyin.
  • tatlış edis kardeşimizin güzel şarkısı. sözleri de aşağıda.

ben seni anladım
    anlamak yeter bazen
    susmak, öylece
    sevmek yeter zaten

yeniden kavuşmayalım
    artık her şey kabulüm
    gölge etmem giderim
    yabancılık ölümüm
    umudum kalmaz ama
    yaşattığın yetecek
    bi gün elbet susana
    o kader gülecek

sen özgür ol yeter
    mutluluğum sona kalsın
    bir sözün yeter dönmeme
    o da kalsın
    bir şey olsun yeter
    anla içimi
    gerisi yanıma kalsın
  • "yeniden kavuşmayalım
    artık her şey kabulüm
    gölge etmem giderim
    yabancılık ölümüm..."
  • nasıl bu kadar geç keşfettiğime hayıflandığım bir edis şarkısı. şarkının nakaratında yüzüme ılık rüzgarlar esiyor gibi hissediyorum müthiş.

“bir şey olsun yeter anla içimi, gerisi yanıma kalsın”
  • gerçekten seven birinin sözlerine sahip bir sarki.
    ben de uzaklardaki kedime söylüyorum. pit.

…sen özgür ol yeter
    mutluluğum sona kalsın
    bir sözün yeter dönmeme
    o da kalsın
    bir şey olsun yeter
    anla içimi
    gerisi yanıma kalsın…
  • sevgili edis, buraları okuduğunu hiç sanmıyorum. ben de sana niye böyle bir şey yazdım anlamadım şu an.
    çok güzel şarkıymış bu ya, en iyi albümü olduğunu düşünüyordum ama nedense tüm şarkıları dinlememişim. benim için bir sevişmemiz olay değil sanırım ama ikinci sırada yer alabilir...
hesabın var mı? giriş yap