• kemanlı buzukili delifişek introsu adeta doğu akdeniz'e barış getiren bir ibrahim tatlıses şarkısı.
    intro derken boşuna demiyoruz neredeyse 55 saniye enstrümantal intro var, koskoca ibo ağzını açmadan sazı beklemiş.

ha bir de "tuna nehri" derken, (bkz: derya tuna). o dönem öyle bir dönemdi işte, türkücünün pop albümünde bile kamuoyunun gözünden kaçmayan flörtler, ince işler vardı.

şuradan gayet kaliteli olarak dinlenebilir, türkiye'nin en ünlü şarkıcılarının dahi alelade tişörtlerle albüm kapağı fotoğrafı çektirebildiği erken 90'ların nasıl bir şey olduğu hatırlanabilir.
  • sözü ve müziği imparator'a aittr. girişi harika şarkılardan biridir. ''sensin beni derbeder eden'' derken sonraki e'leri öyle bir söyler ki neden entry'nin başında imparator yazdığım anlaşılır.
  • bir ibrahim tatlises sarkisi. sozleri soyledir;

nazlanırsın nazlar gibi
    calınırsın sazlar gibi
    isıtırsın yazlar gibi
    bedenimi sen

yakıyorsun sen sen sen
    yanıyorum ben ben ben
    tuna nehri sen sen sen
    boğulmuşum ben

nazlı nazlı bakıp durdun
    beni yüz yerimden vurdun
    ne aradın ne sordun
    ölüyorum ben
  • söz müziği ibrahim tatlıses'e ait olan harika bir giriş introsuna sahip ezgi.
    ibo show canlı kaydı efsanedir
    https://youtu.be/8xb56kelyuq
    * ibrahim tatlıses kırmızı çizgimizdir sorgulanamaz
  • “yakıyorsun sen sen
    yanıyorum ben ben
    tuna nehri sen sen
    boğulmuşum ben”

sözleriyle o zamanlar hızlı aşk yaşadığı derya tuna'ya gönderme yapmış kral. vay anasını sayın seyirciler. alın bu gereksiz bilgiyi ne yapıyorsanız yapın. *
  • (bkz: sen sen sen)
  • ferman toprak’ın, kemal aslan music production etiketiyle yayınlanan tekli çalışmasında yeniden yorumladığı şarkı.

söz & müzik: ibrahim tatlıses
    düzenleme: erdem kınay

erkan nas imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap