şükela:  tümü | bugün
  • bundan 10 sene sonra eski solcular arasındaki bir tartışmada duymamız muhtemel iddia.
  • gerçek bir solcuya asla söylenemeyecek laftır.

darbe anayasasının değiştirilmesini istemek ve bunu "kısmen" de olsa yapabilmek, erdoğan'ı savunmak değildir. geçeceksin onu. bu şekilde çemkirenler chp'liyse hele, o zamana kadar takındıkları militarist tavrı unuttuk sanmasınlar.

başörtüsü yasağını kaldırsın diye destek vermek erdoğan'ı savunmak değildir. sonrasında herkes özgürce yaşasın diye verildi o destek. o ana kadar bu değişikliği yapmayan hatta buna engel olan chp'liler çemkirecekse böyle, biraz öteye gitsinler.

kürt sorununu çözerim diye meydana çıkan birine destek vermek erdoğan'ı savunmak değildir. böyle olduğunu sanan sözde eşitlikçi chp'liler o güne kadar rapor hazırlamak dışında ne yapmışlar, sormak gerek.

gerçek muhalefette bulunan solcuların, kısmen de olsa özgürlük ve demokrasi getirecek işlere destek vermesi erdoğancılık değildir, böyle yorumlayan beyinsizlerin tek derdi sorunları körüklemektir.

edit: nasıl ki son seçimlerde imamoğlu'na altın tepside sunulan "solcu" destek, chp'lileşme sayılmıyorsa zamanında akp'ye gösterilen tolerans da benzer niteliktedir. maalesef ülkenin yarısından fazlası sağ görüşe sahipken solcuların yasakları yumuşatmaya, değişime destek vermeye çalışmaları erdoğan'ı savundu şeklinde değersizleştirilmemelidir.
  • yetmez ama evet garabetini savunanlarin dusecegi durumdur.

kendisine "gercek" solcu diyenlerin ozgurlugu "kismen" savunmanin ilericilik oldugunu dusunenlerin icine dusecegi durumdur.

universitede basortusu esitsizligine akp'ye kadar karsi cikilmadigini dusunen kisilerin icine dusecegi durumdur. lakin bilmezler basortusu eylemi yapanlari koruma cemberine alan devrimcileri, bilmezler beyazit meydaninda bildiri dagitan devrimcileri camiden cikan cemaatten korumak icin barikat kuran basortululeri. israil konsoloslugu onundeki nobetlerde bilmez yasananlari.

sorun cozmek demek akil adamlar garabeti degildir. sorun cozmeyi isteyen akademisyenlerin barış bildirgesini imzalayanlara sorusturma acmazdi.

bir gun hepsi bagira cagira ben akp'li degildim diye cirpinacak fakat tarih unutmayacak.
  • "çıkar, göster." deyince

"al." denilebilir zira artık her şey kaydediliyor. gazete devri bitti.
  • kimileri için sereftir, kimileri içinse sadece nasipsizlik.
  • savunmadım savunmadım terbiyesiz
  • hemen gelmiş alçak puştun biri ''şunlar savunmak değildir'' diye zırvalamış. kapalı alanda sigara yasağı mı, milyon'dan 0 atmak mı lan bu saydıkların? çözüm süreci ne kadar pahalıya mal oldu, yetmez ama evet dediğin anayasa değişiklikleri kaç tane
    masumun hayatını zindana çevirdi? bu amk sözde solcuları ''biz anti-militaristiz'' ayağına ergenekon, balyoz ve internet andıcı davalarını da destekledi de onu yazmaya götü yememiş iyi bari.

işin sağı solu yok. yaptığı 10 hamleden 9'u türkiye'nin zararına olan bi parti, onun lideri ve bunları zaman zaman destekleyen liboşlar kürtçüler var.
  • muhtemelen yetmez ama evetçi liboş bir gavatla yapılan bir tartışmada sarfedilen sözdür.