şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alıntıyla*:

  1964’de samsun’un terme ilçesinde doğdu. samsun’da başladığı tıp öğrenimini istanbul’da sürdürdü ve 1990 yılında marmara üniversitesi tıp fakültesi’ni bitirdi.

  "sağlık ocağı", "yaşama gücü" ve "yürüyüşler" adlı tv programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. çeşitli radyo programları yaptı.
  büyük anadolu hastanesi ve tdv 29 mayıs hastanesi’nden sonra özel üsküdar hastanesi’nde kurumsal iletişim müdürlüğü yapıyor. halen tıpta kalite yönetim çalışmaları yapan senai demirci, üsküdar belediyesi adına altunizade kültür merkezi’nde düzenlenen "evim güzel evim" seminerlerini yönetmektedir.
  çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan denemeleri dışında telif ve tercüme çok sayıda eseri bulunmaktadır.

  eserleri

  aşka dair öyküler
  sevgili'nin evine doğru (hac günlüğü)
  aşka adanmiş öyküler
  sağlik sirlari
  can kiriği
  kalbimizi yeniden yazmak
 • trt'nin ilk iftar programının yapımcısı ve sunucusu.. ayrıca eşi semine demirci ile birlikte yazdığı "her güne bir dua" isimli kitabın yazarı..
 • kendisini gerçekte tanımayanların, televizyon denen alette çıkanların hepsini aynı sanmaları sonucu kötü sanmaları. oysa o ne bilsin ne yapmayı, yapmacıkı..
 • kendisi şiirsel bir üslup ile programı sunmakta iken, ortalama 250 kelime ile konuşan insanların, bu kişinin soylediğini pek anlamadıkları için yapmacık ilan etmeleri beni pek şaşırtmadı.
 • dua etmek için yaratılmış doktor.
  insan bu kadar güzel mi dua eder yani.
  ben tanrı olsam hepsini kabul ederdim.
 • tv 5 te kahve bahane adında program sunan ingilizcesi pek iyi olmayan, temiz yüzlü insan.
 • ben ısrarla, o sürekli gülümseyen çehrenin bir boşluk-anlamsızlık efekti olduğunu iddia edeyim. herkes kendi ruhuna göre bir izlenim sahibi olur tabii ki, o da ayrı mesele.
 • dün trtde denk geldiğim iftar poroğramında, ki kendisi sunmaktadır, her iftar programında olan iftar saatine yakın kuran okuma faslında, normalde bir köşede rahlesinin önünde, bir süre kuran okuyan imam şeklindeki formatın aksine, imanın on santim yanına paralel vaziyette diz çökmüş, başı hafif yana eğik, o boşluk anlamsızlık efekti içeren tebessümünü takınmış vaziyette olaya ilginç bir katılım sergiledi, sunucu bu fasılda da kadrajdan çıkmamış oldu. üstelik program boğazda bir teknede veya iskelede çekildiğinden fonla beraber deniz manzaralı, çiftler kopilotlu kıraat yarışması gibi bir ambiyans oluşturdu. bir de kendisi "duasızlıktan pas tutan kalpleri ılık ılık çözülmeye çağıran" biriymiş.

  bir adet resim şuradan şeyedilebilir:
  http://www.senaidemirci.com/
 • du'â ve senâ ile bu kadar haşır neşir olmasında kendisine senâi ismini veren mübârek insanın da büyük payı olsa gerek. isimleri bir şekilde insanlara tesir ediyor. rasulullâh efendimiz (s.a.v.) de, çocukların anne babaları üzerindeki haklarından birinin onlara güzel isim vermeleri olduğunu belirtmiş.

  http://www.senaidemirci.net/
 • bu sene sen o vapura biner de, ben gelmezsem taş olayım.. gelip de geçen sene ramazan'da seni nasıl izlediğimi anlatmazsam sınırların ötesinden, nasıl ağlattığını söylemezsem sana... özledik abi, bekliyoruz ramazanı...