şükela:  tümü | bugün
  • radikal kültür-sanat'ın güzelliklerinden biri olan sinema yazarı abimizdir.
  • tesadüfen bir yazısına denk geldim. david thomson isimli sinema tarihçisinin türkçe'ye çevrilen bir kitabı üzerine yazmış. eleştiri şöyle bitiyor:

'arada sırada david thomson’ın fikirlerine takılıp “canım o işler öyle değil” diye aklımızdan geçirsek de, bu durum filmler hayatımızı nasıl etkiler’i başucu kitabı yapmaktan geri koymuyor.'

canım o işler öyle değil diye düşünmüş kendisi. bu ülkedeki insanların küstahlıklarına ölüyorum ben. kibir, kibir, kibir, kibir, kibir...

sanatçısı da böyle, eleştirmeni de böyle, izleyicisi de böyle...

yoruyorsunuz insanı.
  • mustang hakkında en dolu ve tutarlı eleştiriyi yapan insan. güncel olarak eleştiri yazan kaç tane sinema eleştirmenimiz var zaten, bence değeri bilinmeli.
  • bugun anayurt oteli filmi ve romani hakkinda guzel bir yazsina denk geldigim , gazeteci ve film eleştirmeni.
    analinizine saygi duydum .

adi gecen yazi :
    http://www.gazeteduvar.com.tr/…il-ruh-hastasi-oldu/
  • (bkz: 100 sinema klişesi) isimli eğlenceli kitabın yazarı. satır aralarından ve entry alıntılarından, kendisinin de bir ekşici olduğu sonucuna vardım.
  • koşesinden konsolosluğa dilekçe yazmasını mevkisini kotuye kullanmak olarak gördüğüm yazar. o kadar vize alamayan kendisi gibi ekmeğinin peşinde insan varken ben gazeteciyim berlin film festivali akreditasyonu almanyayı sizden çok daha iyi bilirim diyip kendi vize reddini özelleştirmeye çalışması bana ayrıca mantıksız geldi. en son abd konsolosluğuna bir tanıdığım böyle bir dilekçe ile başvurmuştu sonraki 3 başvurusunda da reddedildi ve bunun dilekçesinde sert tutumundan olduğunu düşünüyoruz. vize reddine sitem cok haklı bir durum ama bunu en son gösterilecek yer konsolosluk olur bence. kuruma hakaret.. gazeteci olduğu için kendi reddini abes bulmasını ve köşesinden kamuoyu oluşturup vize almaya calışmasını uygunsux buldum. madem bu kadar dargın vermezseniz vermeyin vizeyi diyebilirdi meselaa. üff ne dolmuşum ya. gelsin eksiler.