şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayvanciligi hakkiyla yapan bir ciftlik sahibi. http://www.youtube.com/watch?v=jhvs_6hqkue
 • feyz süt'ün sahibi. beyefendiliği ile konusuna hakimiyeti ile genel kültürüyle örnek bir üretici.
 • izle feyz al programında, tecrübelerini paylaşmaktadır.

  tanım: okumuş çiftçi
 • youtube'da tesadüfen keşfettiğim ve günlerdir izle feyz al programını izlediğim harika insan.
  isviçre'de okuyup türkiye'ye döndüğünde senelerce yurtdışında yapmış olduğu araştırma ve fizibilite çalışmaları sonucunda bursa'da bir çiftlik açmış. belki de milyonlarca lira paralar harcayıp patronu olduğu işte aynı zamanda işçilik de yapıyor ve ne kadar zevk aldığı gözlerinden belli oluyor. yoksa bu kadar yüksek paraları yönetip bir ineğin tırnağından tarladaki azot oranına kadar en ince detayları bire bir bilmesi mümkün değil.
  kendisi türkiye'nin özlediği çağdaş, bilgili, çalışkan insanlardan. umarım ülke tarımı ve hayvancılığı için örnek alınır, sözü dinlenir.

  [https://www.youtube.com/watch?v=9l5jmus-yoe https://www.youtube.com/watch?v=9l5jmus-yoe]
 • sadece 2 dk izlemek bile konuya ne kadar hakim oldugunu belli ediyor. turkiye nin boyle insanlara ihtiyaci var lakin devletin hic yok, liyakat bunlarin kitabinda yazmaz cunku.
 • izle feyz al programıyla kendisini tanıdığım bir çiftçi. programı izlediğinizde konusu hakkında ne kadar bilgili olduğunu görebiliyorsunuz. türkiyenin ihtiyacı olan bilinçli üreticilerin başında gelen isimlerden. işini çok sevdiğini düşünüyorum. heyecanı gözlerinden okunuyor. hurafelerle dolu, doğru bilinen yanlışlarla dolu, saçma sapan uygulamalarla dolu hayvancılığı, kitabına uygun şekilde yapmış ve başarıya ulaşmış. keşke ülkemizde herkes işini böyle severek, araştırarak, kitabına uygun yapsa.
 • şans eseri youtube'da denk geldiğim ve videolarının neredeyse hepsini seyrettiğim çiftçi.

  çiftçi demek tuhaf geliyor, zira adam çiftçi denince aklına gelen şeyden çok farklı bir yerde. süt işiyle uğraşıyor aslında. ancak yemini kendi yapıyor. yem üretmek için ekiyor,biçiyor. neyi nasıl elde edeceğini araştırmış, deniyor. verim alınca paylaşıyor. çiftliğini son derece randımanlı bir şekilde kullanıyor.

  helal olsun dedim izlerken. böylesi de yapılabiliyormuş demek.
 • işinin ehli bir uzman, çiftçi. paylaşımları ve izle feyz al programı resmen hipnoz, 5 dakika izledikten sonra çiftçi olmaya karar veriyorsunuz. çok değil, ülkemizde böyle 10 tane çiftçi olsa, sadece 10, her bölgede 1-2 tane. 10 senede tarım ve hayvancılık çok farklı bir noktaya gelebilir.
 • onlarca yıl yurt dışında eğitim almış birkaç yabancı dili çok iyi konuşabilen birisidir. davranış bilimleri üzerine akademik kariyerini yarıda bırakıp * bursa karacabeyde feyz çiftliği kurmuştur. binin üzerinde sağmal ineğe bakıp günlük inek başına 40 lt ortalamara kadar getirmeyi başarmış birisidir. hayvanların yemini de kendisi tarlada üretip hayvan gübresiyle bu tarlaları gübreliyormuş. ahırın kurulmasından * * sağıma kadar herşeyi kendi kurmuş ve elemanlarını da kendi yetiştirmiştir. anladığım kadarıyla her yaptığı işte birçok akademik çalışmayı takip ederek bilinçli yapmaya çalışıyor. bakanlıkta dört ay kadar danışmanlık yapmış.

  son zamanlarda ekonomik dalgalanmalar süt üreticisini de etkilemeye başlamışa benziyor. girdi maliyetleri yükselmesine rağmen sütlerini hakketikleri fiyatlardan satamıyorlar.
  sağmal ineklerin memesinden süt aka aka kesime götürdükleri bir video paylaşmış. insan üzülüyor. umarım yakında et gibi sütü de ithal etmeye başlamayız.
  sağmal ineklerin kesime gönderilmesi videosu