şükela:  tümü | bugün
 • kendisi eda sena şenceylandır.

  30 haziran 2017 günü ilk ep'sini çıkarmıştır ki şu şarkılardan oluşur:

  1. kağıt kesiği *
  2. davulla bavul
  3. hevesim kaçık
  4. salonda*
  5. bomboş pazar günü

  spotify
  itunes
  apple music

  ep'deki cuk diye oturmuş çizimler de esra becan imzalı.

  hayrını görün.

  edit: ep'nin adı çok karışık. hikayesi de şu: eda yeteneğinden ötürü 7-8 yaşlarındayken show tv ana haber'e haber konusu oluyor. aşırı yetenekli, ne duysa küçük klavyesinde çalıyor diye. kendi bestesi de var tabii o zamanlar... muhabir besteyi dinleyip "nasıl yaptın bunu" gibi saçma bir soru soruyor, eda da ilk ep'sine 15 sene önceden göz kırparak "çok karışık" diyor...
 • ¨şenceylik, bir müzik projesi ve aslında bir lâkaptır. üniversite hayatı boyunca boğaziçi üniversitesi müzik kulübü’nde çok fazla vakit geçiren insancıklardan eda sena şenceylan, bu çevrede sürekli ‘şenceylik’ diye çağrılmış, yıllar içinde kendi ismini bile şaşırmıştır. şenceylik, eda sena şenceylan'ın gezi parkı eylemleri zamanındaki bir sinir buhranı ânında karaladığı sözleri, eline gitar alıp bestelemenin çok rahatlatıcı ve özgürleştirici bir ifade şekli olduğunu keşfetmesiyle; odasında, bilinçsizce ve yapayalnız kurulmuştur.

  birkaç yıldır kendi şarkılarını yapan eda, bu şarkıları, kendisine dostlarını, onların yüzlerini ve seslerini hatırlatan ‘şenceylik’ ismiyle online platformlarda sunarak mutlu olmaktadır. taşoda müzik festivalleri’nde tek başına/grupla çok kez sahne alarak şarkılarını insanlarla paylaşma şansını bulmuş, boğaziçi grupları sahnede gibi etkinliklerde beste projesi olarak yer almıştır.

  eda sena şenceylan, vera’nın vokalisti, gitaristi ve şarkı yazarı arel koray nalbant ile 2015 yazında tanıştıktan sonra, şarkılarını, onun prodüktörlüğünde yeniden düzenleyip taşoda’da kaydetmeye başladı. şimdiye kadar bu şekilde yeniden kaydedilmiş dört şarkıyı internette yayınladı. içinden geleni melodili söylemek ve bunları tatlı insanlarla paylaşmak hayaliyle şarkılar yazmaya devam ediyor. şenceylik, çok yakında eski şarkıların yeni kayıtlarının ve yeni şarkıların deli kayıtlarının olduğu bir ep çıkarmaya hazırlanıyor.¨

  kaynak: facebook

  kendisi bugün ilk ep'sini yayınlayarak bir çocukluk hayalini gerçekleştirmiştir. kutlayıp gözlerinden öpüyoruz.
 • yeni ep'si çıktı. ben de üzerine fikrimi beyan ettim.
 • giriş açısından iyi ancak vasatın üstüne henüz çıkamayan vokal. muadillerine göre epey üstte ancak özgünlüğü yakalaması için çok çalışması gerekiyor.
 • çok karışık adını verdiği ep'si spotify ve youtube üzerinden dinlenebilecek müzisyen.

  ben şarkılarını daha önce soundcloud'da da konserlerinde de dinledim. fırsat buldukça sohbet ettim şenceylik ile. siz de dinleyin isterim. bu şarkılar "bakalım kahramanımızı bulabilecek misiniz" resimli oyunları gibi. bence hepimiz oralarda bir yerdeyiz.
 • güneste demlerim senin cayini sayesinde keşfettim kendisini. bu açıdan yazar arkadaşımıza burdan bir kez daha teşekkür ediyorum.

  tanımı şöyle yapacağım, karanlık bir ormanın arasından tüm berraklığıyla akan büyülü bir nehir düşünün, öyle bir sesi var şenceylik'in.
 • eda sena'yı dinlemek bana hep iyi geliyor. gençliğin huzuru, mutluluğu ve isyanını sözlerinde ve müziğinde buluyorum, bu da beni daha genç dönemlerime götürüyor.

  son zamanlarda yolda yürürken kulaklıkta sadece onu dinlediğimi söylesem ne kadar sevdiğimi ifade etmiş olurum sanırım.
 • sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla oldukça sempatik ve sevimli bir arkadaşımız. yayınladığı ep(bkz: çok karışık) başlangıç için gayet iyi. "davulla bavul" isimli parçasındaki hikaye çok hoş ama "kağıt kesiği" en sevdiğim.sesi kaliteli, ileride daha da sağlam şarkılarla yoluna devam edecektir.

  bir gün karşılaşıp sohbet etmek isterim kendisiyle.

  başarılar, şeker kız şenceylik!
 • ilk ep'sinin tanıtım konseri bu cumartesi (30 eylül) beşiktaş'taki kaset mitanni'de.. en amatör hallerini sevdiğimiz eda büyüdü, albüm yaptı, kanatlarını açtı, uçmaya başladı.. bence kaçırmayın..

  ben kendisini en çok tek akustik gitarı ve sesi ile izlemeyi seviyorum ama artık o albümü olan koskoca bir müzisyen/şarkı yazarı.. o yüzden gitar, bas, davul eşlikçileri ile kocaman bir grubun ön kadını olarak sahne alacak.. eminim öyle de çok güzel olacak..