şükela:  tümü | bugün
 • amazon kindle e kitap okuyucularına bilgisayardan e kitap atarken calibre programını kullananlara bir alternatif

  alttaki resimde görüldüğü gibi menü olarak bilgisayarınızdaki bir pdf, mobi dosyasına sağ tıklayıp send to kindle diyerek cihazınıza gönderebilirsiniz..

  https://images-na.ssl-images-amazon.com/…plorer.png

  isterseniz bir dosyaya yazdır deyip send to kindle seçeneğini seçebilirsiniz. o zaman da pdf formatında kindle'a gönderiyor

  şimdilik sadece windows platformunda çalışıyor ama yakında mac için de bir sürüm çıkaracakarmış

  aşağıdaki adresten indirilebiliyor

  http://www.amazon.com/…ature.html/?docid=1000719931
 • biraz gereksiz gibi gelen programdır.

  kindle touch'ı windows 7 yüklü bilgisayara bağlıyorum. herhangi bir pdf dosyasına sağ tuşla tıklıyorum. send to yazısına tıkayınca kindle gözüküyor zaten. kindlea tıklayınca dosya kindlea gidiyor. program 3 tık ile yapılan işi 2 tıka indirmiş. ben olsam yüklemezdim.

  ek: biraz daha okudum da, yanlış anlamadıysam bu program dosyayı amazon clouda gönderiyor, siz de wifi bağlantısı olan her yerden download edebiliyorsunuz. e, o zaman mükemmel bir programmış...
 • kindle'ı her dakika bilgisayara bağalayamadığınız durumlarda (veya tak-çıkar uğraşmak istemediğiniz vakitlerde) hayat bile kurtarabilir.

  ama bi instapaper değil.
 • bu send-to-kindle mükemmel bir şeymiş.

  arada kablo bağlantısı olmadan her yere yazı göndermek mümkün.
  diyelim antalya'dasınız. internete bağlı bilgisayarınızdan bir dokümana send-to-kindle yapıyorsunuz. (kindleın şifresini bilmeniz lazım) mesela istanbul'daki kindle -otomatik olarak- wifi'ye bağlanıyor ve doküman 1-2 dakika içinde kindlea inmiş oluyor. fevkaladenin fevki diyelim.
 • kindle aletine dokuman yollamaya yarayan program, ancak bunun yerine hicbir program kurmadan , kindle satin alininca aktive hale gelen mail adresine , istenilen herhangi bir belgeyi, kitabi ( word) yollayarak , kindle touch i wifi ile internete bagladiginizda , otomatik olarak home screene dusmesini saglayabilirsiniz. misal,bir web sitesinden bir haberi masa ustune word olarak attiniz, ardindan ....@kindle.free.com adresine baslik convert olarak yollandi mi, kindle touch internetle bulusur bulusmaz bu dokuman convert edilmis olarak kindle touch a duser.
 • aşağıdaki adreslerden çeşitli tarayıcılar için yüklenebilecek amazon eklentisi:

  chrome eklentisi

  firefox eklentisi
 • artık site sahipleri kendi içeriklerini otomatik olarak dönüştürüp kindle'a gönderebilecekleri "send to kindle" butonunu sitelerine ekleyebiliyorlarmış. bence yaygınlaşırsa mükemmel bir özellik olacaktır. özellikle de blog ve makale siteleri için harika.

  http://www.amazon.com/…ndtokindle/developers/button
 • (bkz: pocket) (bkz: #30291512)
 • bunu seven bunu da sevebilir: (bkz: amazon kindle/#35297493)
 • yeni keşfettiğim, geç keşfettiğim için kendime kızdığım uygulama/eklenti. denemek için bir kaç içerik yolladım, çok iyi. yanlardaki menü butonlarını, resimleri falan temizleyip güzel bir makale görünümünde cihazıma yollamış.
hesabın var mı? giriş yap