şükela:  tümü | bugün
  • cemal safi'nin vurgun'dan sonra çıkardığı ikinci kitabının adı. kitap sende kalmış şiiriyle başlar.
    ayrıca selami şahın 2000'e merhaba adlı albümde bu şarkıyı çok güzel bestelemişti...

allahım düşmanımı düşürmesin bu za'fa
    sanki her noksanımı mecburum itirafa
    hangi şarkıya girsem notalar do re mi fa
    sol diyorum sana sol, la sesim sende kalmış...
  • tam sözleri aşağıdaki gibidir:

nerde isen bir haber gönder
    diğer yarım yanında kalmış

yaşayamam gelmezsen eğer
    yarınlarım hep sende kalmış

ellerimde sıcaklığın, saçlarında baharlarım x2
    yüreğimde umutlarım, gözlerinde gözlerim kalmış x2

karanlıklar ülkesindeyim
    ışıklarım hep sende kalmış

çekilmeyen dertlerinleyim
    sevinçlerim hep sende kalmış

ellerimde sıcaklığın, saçlarında baharlarım x2
    yüreğimde umutlarım, gözlerinde gözlerim kalmış x2
    ......

müslüm gürses in elektro bağlama eşliğindeki yorumu bir harika
  • bir müslüm baba klasiği. arabeskten nefret bile etsen bu şarkıyı sevmemek imkansız.
  • müslüm babanın söylediği sözleri en güzel şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=clkdpa5wbn4

edit: link silinmiş. advocado sağolsun uyarmakla kalmamış üstüne yeni link göndermiş.

edit 2: link gene ölmüş. bu sefer estruda sağolsun uyarmakla kalmamış üstüne yeni link göndermiş.

edit 3: cobongo sağolsun. daha değil link youtube çökse karışmam. arayın dinleyin işte
  • hakkında bir şey söylenemeyen şarkılardan, sadece dinleyin.

"nerde isen bir haber gönder
    diğer yarım yanında kalmış"
  • dinlerken gülümseten şarkılardan. dikkat ettim kendime, ilk iki satırı okurken müslüm gürses, gülümsüyorum anlamsızca. gerizekalıyım falan ama akli dengem yerinde sanıyordum. o da bir yerlerde kalmış.
  • sözlerini, müslüm gürses ile özdeşleşen bir çok şarkısına*** imza atan şakir askan yazmış. ne kadar da mükemmel yazmış, bunu yazan, besteleyen*, yorumlayan insan olamaz.
  • adnan şenses yorumu da mevcut. müslüm gürses'in söylediğinin çok altında bir vurgu yapsa da şarkının hatrına dinlenir. nihayetinde adnan şenses, o zamanlar henüz beline ceketi takmamıştı.
  • tiki kız karşılığını sorsalar, hiç düşünmeden depresyon hırkası derim.
  • (bkz: konfeti/@sotw)