şükela:  tümü | bugün
  • 1. sendelemeye bağlı olarak. sendeleme kaynaklı.
    cümle içinde kullanacak olursak; "sendelemeden olsa gerek bileğim ağrıyor."
    2. sendelemeye maruz kalmadan.
    örneğin: "sendelemeden yürüseydin yumurtalar kırılmazdı."
    ayrıca (bkz: sen delemeden ben deldim)
  • dokuz yıl önce, ikimiz de henüz birer veled iken; "bu çocuk ilerde ayaklı kütüphane" olacak deselerdi, "yok canım, daha neler" diye cevabımı yapıştırırdım herhalde. * ama şimdi, basiretime sonsuz güvenimle: "bu çocuk ilerde akademisyen olmazsa kafamı keserim" diyorum. sayesinde istanbul'da düzgün adamlarla, düzgün işler yapıyoruz. kendisi 3h hareketi'nde aktif olarak yer almaktadır. dopdolu, güzel insandır.
  • 3 ocak 2012 tarihinde kendi kurduğu din ile ilgili bir bildiri yayınlamıştır.
  • değişik insandır kendileri efendim. hazırlıkta aynı sınıftayken, kemalist ve altruist kimliğimden dolayı pek sevmezdim bu arkadaşı ama zaman geçip aklım başıma geldikçe uzaktan uzaktan sevmeye başladım.
  • ekşi sözlük felsefe kulübü'nün 7 numaralı üyesidir.
  • benim kendisine hımbıl, kendisinin kendisine üşengeç dediği yazar.
  • #30692310 no'lu entrysinden anladığım kadarıyla, artık yemek yemeye de üşenen yazar. gerçi zayıflasın, atsın üstündeki ölü toprağını.
  • sözlükte gördüğüm en boş yazarlardan biri kendisi.
  • ne yalan söyleyeyim, kendisini ilk görüdüğümde "karamürsel sepeti" sanmıştım.
    yanılmışım.
    gayet efendi, aklı başında ve zeki bir insandır.
    tutkularının peşinden gidiyor bi de.
    neden?
    çünkü o bir akrep burcu.
    ama zararsız tutkular, sakalları aylarca kesmemek veya yemek yemek gibi.
    kendisine zihin açıklığı diliyorum.
    her daim.
  • "o zaman güvenlik içinde yol alırsın, sendelemeden." süleyman'ın özdeyişleri 3: 23