şükela:  tümü | bugün
  • the descendants filminin türkiye'deki yayım adı !
  • abdullah oğuz'un çekimleri ayvalık'ta yapılan yeni filmi. başrollerini ekin koç ile neslihan atagül paylaşıyormuş. instagram'da fotoğraflarını görmüştüm geçen. teknik olarak başarılı bir film olacağa benziyor diğer abdullah oğuz filmleri gibi, görüntü yönetmeni veli kuzlu da iyi bir iş çıkarmıştır umarım.
  • ya türk sineması senaryoda sıkıntı yaşıyor sanırım yine benzer bir konu;
    -aşk tesadüfleri sever
    -peri masalı
    -incir reçeli

ayrıca kör kızın dramı meslesini de eklemekden edemeyeceğim hani şu 2 ankaralı kankinin kör kız dramı filmleri

-sadece sen
    -benim dünyam

ve tabi "kızım için" filmi ama orada o şarkıya bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim ne güzel sesi varmış yetkin dikinciler' in

yani evet hepsi birer emek, bütçe tamam da ağlatmayın bizi zaten toplum dokunsan ağlayacak halde.. mutsusuz, tükenmiş, umutsusuz.. biize kaliteli komediler, belgeseller, bilim kurgular, gerek dram da olur da melodram olmasın.
  • sanırım a millionaire's first love uyarlaması veya benzeri bir film. özgür akkuş 'un ayna'dan ölünce sevemezsem seni yorumu güzel olmuş.
  • fragmanını izlemeye zar zor dayandığım film. filmden ziyade takılacak şeyler var. tamam emek kutsal da, abdullah oğuz ya? bir abdullah oğuz filmi nedir abi? sanki geçen yıl cannesdı, venedikti ödülleri topladı. vay anam babam ya.
  • a millionaire's first love çakması bir film olduğunu 'bilmem ne okuluna gideceksin!' sözlerini duyduğum an anladığım film. arkadaşım yapmayın be dokunmayın güzelim filmlere. kore de kalsın, bırakın!

motosiklete biniş, okul, son sahnedeki parti birebir çekilmiş. çocuğun ellerindeki kınayı da fark ettim. kesin kavanoza doldurulmuş bir sürü güzel söz falan onları da yapmışlardır. of of.

en kötüsü de yurdumdaki birçok insan filmi beğenip kore çakması olduğunu anlamadan izleyecek, anlatacak evim sensin gibi.
  • gayet keyifle izlediğim abdullah oğuz filmi. ikinci yarıda ana akım fomüllere bariz fazla yüklenip duygu sömürüsüne boğmadan ve gereksiz uzatılmış sahnelere yer vermeden ilerlemeyi tercih etseydi daha iyi olabilirdi.

biraz da alternatifsizlikten, konusunu bile bilmeden sıfır beklentiyle bu filme girmiştim. kendini keyifle izlettirdi.
    başta belirttiğim gibi eksik yanları mevcut olsa da özellikle sinematografisi, çekilen yerlerin güzelliğinden bolca yararlanması ve genç oyuncuların başarılı oyunculuklarıyla açığını kapatıyor.

özellikle neslihan atagül cidden çok başarılı. ileride kendi kuşağının en iyi oyuncularından biri olur, yürür gider bu yolda. açıkcası hiç böyle ummuyordum. dramatik sahnelerin altından başarıyla kalktı.

kısacası gayet izlenesi olan bir film.
  • "bir başkadır benim memleketim" dedirten manzaralarıyla, soğuk bir mevsimde geçen sıcak bir aşk filmi. olağanüstü değil, ama mekanlar ve neslihan atagül, filmi yeterince izlenesi kılıyor. bu kız adlı son feci bisiklet şarkısına da bayıldım. filmden bana bu şarkı kaldı, dilime pelesenk oldu.
  • elbette seneryo yonetmen veya filmle ilgili bir suru elestiri yapilabilir. ancak benim asil ilgilimi ekin koc un bugune kadar izlediğimiz tarzin tam tersi bir rolu layikiyla oynamasi oldu. dolayisiyla ortaya koyulan emegide goz onunde tutarak sinemamizin gelisimi icin boyle basarili genc oyuncularin ortaya cikmasi beni mutlu etti.
  • ekin koç mudur nedir, yeni bir genç için kızların izlemekten büyük bir zevk ve haz duyduklarını düşündüğüm filmimsi. ya valla baydı artık bu senaryolar falan, incir reçelinin yandan yemişi kısaca. emektir falandır filandır. allah rızası için şu klişelere emek vermeyin lütfen artık ya... yetsin ya... öehh artık kuscam yani...

gecenin bu saatinde aklıma geldi gene kızdım bak.. arkadaşımın "ekin koç vaaaarr buna gidelieemmm!" nidalarına karşı koyamamam yüzünden geldi bunlar hep başıma. keşke "ben vazgeçtim, gitmicem sinemaya minemaya!" diyeydim iyiydi... paso klişe, paso klişe... nereye kadar dayayacaklar bize bunları artık bilmem...

film arasında arkadaşın gözleri dolmuş:

- yaaa kız ölceeaakk!
    + gebersin!

evet verdiğim tepki tam olarak bu idi, varın gerisini siz düşünün...

boşuna gitmeyin a dostlar filme para israfı, yazıktır, günahtır. gitmeyin de yapmasınlar artık, sıyrılsınlar şu saçma sapan klişelerden.

hiç mi güzel yanı yok?" derseniz; neslihan atagül çok güzel arkadaşlar... makyajsız ve doğallık bir kıza bu kadar yakışır ancak. kendim de kız olduğum halde alıp besleyesim geldi. o da olmasa iyice çekilmez olacaktı.