• en guzel yorumu emel sayin tarafindan yapilan, hatta konu ile ilgili kendisinin tarik akan ile basrolde oynadigi bir turk filmi olan, yani klipli bir parcadir.
    bir versiyonu da hasip ile nasip isimli turk filminde zeki alasya tarafindan degistirilmis bir sekilde soylenir. soyle ki:
    senden baska
    senden baska
    sevemez hic kimse beni
    senden baska
    senden baska
    sevemez hic kimse beni...
    ve boyle tekrar eder..
  • kıraçın kayıp şehir albümünden bir şarkı

gurbet elde bir başıma
    kimim var ki senden başka
    öldüm desem bir damla su
    veren mi var senden başka
    kekik kokan dağlarım yok
    bülbül öten bağlarım yok
    tutunacak dallarım yok
    neyim kaldı senden başka
    bana candan bir kez aşkım
    diyen mi var senden başka
    semaverde çayım sensin
    her çiçekte balım sensin
    ne gelirse senden gelsin
    canım mı var senden başka
  • samimi bir a$ki layikiyla anlatmayi ba$arabilen nadir eserlerden. kirac'i tebrik etme sebebi.
  • sözleri, düzenlemesi ve klibi inanılmaz derecede uyumlu ve güzel olan şarkı. öyle ki her tınısı, her karesi insanın içini sızlatıyor. şu anadolu rock denilen şey artık haluk levent,murat göğebakan gibi adamların tekelinden kurtulup kıraçla ve onun gibi yetenekli ve duygulu insanlarla anılmalı derim.
  • anneyle klibi izlendiginde gozlerin dolmasına neden olan, tuyleri diken diken eden, evi sessizlige bogan, hikayeye de kendini yerlestirdin mi adamın agzına yüzüne sıcan, essek kadar herifi aglatan * duygu yüklü kırac parcası.

(bkz: anne seni cok ozledim biliyoor musun)
  • kıraçın müziğindeki gelişime fena halde dikkat çeken, nakaratı boş sokaklarda bağıra çağıra söyleme isteği uyandıran, duygulu ve nefis parça. klibinin rahatça tüm zamanların en iyi türk video klipleri arasına girebileceğini belirtir, winampın repeat fasilitesine saygılarımı sunarım.
  • şarkının klibi müziğe plastik gitarla başlanırsa , ilerde başarılı olunabileceğinin sinyalini verir.
  • son zamanlarda seyrettiğim en güzel klip sanat icra etmiş arkadaş. şarkı, yorum, düzenleme ve klip şukela üstü şukela... kral tv seyretme sebebi
  • anneyle birlikte izlendiğinde anneyi de dumur eden, size tüm saflığıyla "yalnız mısın yoksa benim güzel oğlum, neden izlettin şimdi bunu bana?" sorusunu sormasına neden olan şarkıdır. videosundan ayrı tutulmamaıdır.
  • kendi ekolunde zirve yapmasına neden oldugunu dusundugum bir bas yapıt
hesabın var mı? giriş yap