• sagoyu çok iyi tanırım. kendi sesini sample olarak kullandığı bu şarkı, et yiyen çiçek sipariş ettikten sonra denetimli serbest olduğu için, özlediği çiçeklere yazdığı şarkıdır.

seni anlıyorum sago, kırgınız ama atsan atılmaz, satsan satılmaz bir adamsın. o kadar uzun yıllar dinledik ki seni, artık resmen tanıdığımız birisin. birkaç yıldır kafalarımız uymuyor ama yine de iyi ol.
  • sevdiği kişiden ayrı kaldığı için yazmamıştır. sözlerin anlamı bence o kadar basit değil

o kişinin yaptığı hatalardan dolayı ona karşı olan sevgisinin bittiğini, önceki haline olan özlemini dile getiriyor. bazen insanlar tanıdıkca değişir. geçmişe bakıp o eksi halini özlersiniz. sözleri iyice okuyunca anlayabiliyorsunuz

"sil aklımdakileri gel (yaptığın hataları, o kötü halini vb. sil aklımdan)
    ben savaşamıyorum onlarla, saldın benim başıma" (o kötü halini unutamıyorum)

"sil aklımdaki seni, gel (o kötü haliyle, hatalarıyla vb. aklımda kalan kişiyi sil)
    ben üzerini karalayamıyorum tertemiz orada" (eski halini unutamıyorum )

"geri dön kahrolası" ile geçmişde yaşadıkları o güzel anılara çağrıda bulunmuştur. o ilk zamanlardaki kişiye olan özlemdir.
  • tarz olarak bilmiyorum'u andıran bir sagopa kajmer şaheseri. bu adam nasıl oluyor tarzının dışında da muazzam eserler üretiyor insan gerçekten inanılmaz bir saygı duyuyor. sözleri yine yeni yeniden ateş ediyor.

"geri dön kahrolası"
  • 2017 yılında sagopa kajmer'in ahmak ıslatan albümüyle yayınladığı şarkı. o zaman yakın tarihli bir röportajında bütün enstrümanlarını kendim çaldığım bir şarkı var yakında yayınlanacak dediği bir şarkı vardı. sanırım o şarkı senden hemen sonrası.
    şarkının hissiyatına gelince sanki eşinden ayrılma kararı aldıktan hemen sonra yazmış gibi. şöyle detaylandırabilirim ki sevdiğiniz birinden ayrı kaldığınızda ve bu ayrılığı gerçekten hissettiğinizde kendinizi bir şeylerle meşgul etmek istersiniz. genelde de olağanın dışına çıkmak istemezsiniz. bu şarkı sagopa kajmer'in o ayrılık sonrasında en iyi yaptığı şeyle kendini oyalamasının sonucudur bence.
  • bir üstteki arkadaş ilahi gibi demiş. kesinlikle katılıyorum saatlerdir kulağımda, içimde.

birkaç şarkısı var böyle ceza ve sago'nun kısa olup yüreğe dokunan.

bu da onların anthemi.

not: yürüyen cesetleri canlı dinlemiş yazar
  • ilahi gibi bir girişle muazzam bir beatle üzerine okunmuş arabesk sözlerle tam bir şark rapi olmuş sagopa şarkısı.
  • değişik bir sagopa kajmer denemesi.
    güzel mi değil mi karar veremedim.
    hafif bi rai havası var.
    https://open.spotify.com/…ck/0gyukbuqxdh8twuo7cyzxq
  • bana nedense neredesin firuze şarkısını hatırlatan şarkı. ister beğenin ister beğenmeyin bu adamın değişik şeyler deneme konusundaki cesareti takdire şayan.
  • mükemmel bir sago şarkısıdır. yeni çıkan diğer şarkılarına göre tarzı daha değişik fakat çok güzel olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=meqwcrpr9eu
  • zor ulaşılacak bir kafayla yazılmış mükemmel bir sadeliğe sahip kısacık sagopa şarkısı. sil aklımdaki seni gel çağrısıyla seslenip geri dön kahrolası diye bitiriyor. yaşadığım bir ilişkiyi o kadar tam anlatıyor ki loop a bıraktım, tekrar tekrar dinliyorum. ilk dinleyişlerimde araya bir şeyler girmişti, tam ayıkamamıştım, üst entrylerde belirtildiği gibi ilahileri andıran bir sample üzerine kurulu.

bugün dünden daha iyi değilim, seni ne zaman düşünecek olsam kendimden, zihnimde gezenlerden kaçıyorum. dönmüyorsun kahrolası...
hesabın var mı? giriş yap