• "umut"tur bu cümle.. henüz hiç bir şeye elleriniz değmemişken, araya gururlar, egolar, stratejiler, oyunlar girmemişken.. yolun en başında iki uçtan birbirinize şaşkın şaşkın bakıyorken.. seni ayakta tutan hatta belki yeniden canlandıran umudun cümlesidir.. ne vaad vardır içine, ne yıpranmışlık ne de yaşanmışlık..

sanki "üzme beni" der gibisindir bazen, geçmişinden getirdiğin yaralarını sarıp, yola devam etmek isterken..sanki “üzmeyeceğim seni” der gibisindir, “o”nun gözlerinde korkuyu görüp, bildiğini anlamamasını dilerken.. “istersen hiç başlamasın” yoklamasıdır bazen de, sessizce, ortalığı yıkıp dökmeden..
  • arkadaş kazandıran cümle;

a: ben senden hoşlanıyorum
    b: ama ben seni arkadaş olarak görüyorum

(bkz: friend zone)
  • kişi veya kişileri ürkütmemek için kullanılır bu hoşlanıyorum kelimesi, kibarlık açısından. sonuçta, senden hoşlanıyorum'un anlamı da seni seviyorum'dur. hoşlanmak, ilgi duymayı uyandırdığından, ilgi duymak, değer vermek derken son nokta sevgiye ulaşır. seni seviyorum kelimesi kesin sevgiler için kullanılabilir. ama birini yeni tanıdıysanız ve hakkında pek fazla birşey bilmiyorsanız, (biliyor olsanız bile), hele hele arkadaş ortamında tanıştıysanız ve üç beş muhabbetiniz döndüyse onunla, drek söylemek eziklikten çok abest kaçar. en ideali hoşlanmaktır ki, zaten kabul ettiği takdirde, seni seviyorumm kelimesi yüz kere, bin kere söylenecektir. haa şöyle de birşey vardır ki, bazı insanlar netlikten hoşlanır.
  • her turlu manitacilik giri$imi konu$sal platformunun yumu$ak karnidir.

- senden ho$laniyorum...
    yani,
    home: 0 visitor:1
    (gol de konu$anin kendi kalesine)
  • http://i.imgur.com/1t0ilkc.jpg

düdüt: link canlandırıldı. haber verenlere teşekkür.
  • ''hoşlanmak ne ya, ben seni çok seviyorum, kankamsın, iyi ki varsın'' cevabını almanın da mümkün olabileceği cümle.
  • söylemekten utanılmaması gereken cümle.
  • hislerin sözcüklere dökülmesi, yaşanan şeylere belirli bir isim vermek istemenin yarattığı sorunları senden hoşlanıyorum cümlesi de yaratır. hevesinizi kaçırır, büyüyü bozar. direk söylemek yerine, birazcık hissettirilmelidir, birazcık.
    sürekli böyle entryler yazmaktan kendimi bayan mehmet coşkundeniz gibi hissediyorum hafiften
  • kanımca "seni sevmiyorum" demekle eş anlamlıdır. karşınızdaki insan için "sevmek" fiilini kullanabilecek kadar birşeyler hissetmiyorsanız, o hislerin dile getirilmesine hiç gerek yoktur zaten.
hesabın var mı? giriş yap