şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: elini sallasan ellisi)
  ve benzeri yalanlarin bir halkasi.
 • tahrip gücü yüksek bir bomba, uzman ellerde çok ilişkiye yön verebilir, fakat ucuz ve yapımı kolay, afrikada küçük çocuklara dağıtıyorlar peynir ekmek gibi.
 • genelde boşver abi sana kiz mi yok tan sonra gelen cümle. hemen ardından şener şen cinnetiyle pekiştirilirse daha bi anlamlı olur...
 • bunun bir de "o senden iyisini bulamaz, ama sen ondan iyisini bulursun" diye bir versiyonu vardir ki; bunu arkadasina soyleyen terbiyesiz evladidir, topactir. bakiyorsun, ulah hakikaten zor bulurum boylesini bir daha diyorsun. ama o arkadas olacak denyo sana alttan veriyor gazi. sen kendini brad pitt zannediyorsun sonra. tamam, sen benim iyiligimi istiyorsun, kabul de. insan evangeline lilly icin de "sen daha iyisin bulursun hafiz" der mi? bu nasil bir insafsizliktir? bu nasil bir hayvanliktir? gitti gul gibi hatun.

  kisa ve oz olarak aciklamak gerekirse niyeti iyi, ama kendisi capsiz bir laftir. neden? cunku, senden iyisi her zaman vardir. (senden iyi olmasa bile gider bulur yine birini. pis)
 • faydasız bir teselli olduğu kesindir,ama bunun farkına teselli eden değilde teselli edilen varır maalesef...
 • - senden iyisini mi bulacak?..
  - baya benden iyisini bulacak ya of (uzgun surat)
  - bulursa ekime, bulmazsa kasima o zaman.
  - of ya ne pis insanmışsın sen de, git konusma benle.
  - konusursam ala, konusmazsam mualla.
 • en çok söylenen yalanlarda 3 numarada olan beyaz yalan kapsamındaki söz öbeği...
 • teselli sözlerinin, popülaritesini hiç yitirmemiş olanı. ama bu sözü hak edenlere söylüyorum hep.

  bazı insanlar gerçekten de ondan iyisini bulamaz. gerçekten seven ve pek çok şeyi göze alan insanlar her köşebaşında bizi beklemiyor. "yenisini bulursun." derler. bulursun, evet. onun gibi olmadığını bir süre sonra anlarsın. zamanın var daha değil mi? bir başkasını dene ve böyle böyle yaşarken, ne kadar zaman tükettiğini gör.

  ondan iyisini bulamayacağını anlamak, üç beş ayda gerçekleşecek bir şey değil. birkaç yıl sonra kafanı taşlara vuracak hale gelmeden önce, iyi düşün. paket lastiğini bile saklayan, koruyan insanlar, bir insanı kaybetmekten korkmuyor. git bak, sürüyle ıvır zıvıra kıyamamış ve kutularda saklıyordur ama seni kolayca harcamıştır.

  senden iyisini bulamayacak. zamana bırak, bekle ve gör.