şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir azeri mahnısı.

  senden mene yar olmaz
  ehde vefadar olmaz
  min i bahar olarsa
  bülbülsüz güller açmaz

  dindirmişsen al sazını
  gışa dönderme yazımı
  çalıb dinlet de sazını
  yaralıyam yar yar

  her ağaçda bar olmaz
  heyva olmaz nar olmaz
  eğer küsülüysen
  al gelemi derdim yaz

  sen yaz derdin men de yazım
  sen söyle de men de yazım
  yaz maralım iki gözüm
  yaralıyam yar yar

  bahçanızda var güller
  gülde ohur bülbüller
  ne bele sevişeydik
  ne bele ayrılıglar

  sen yaz derdin men de yazım
  sen söyle de men de yazım
  yaz maralım iki gözüm
  yaralıyam yar yar
 • nim sofyan isimli gruptan şöyle güzel bir yorumu bulunan eser.
  senden bana yar olmaz
 • bana yaşanmamış aşklar yazdıran eser.

  --- spoiler ---

  gözlerinden sonbaharda bir karanlık orman kuytusunda bahar kokusu dökülüyor, saçlarından süzülüyor yalancı güneşlerin ardından gelen hüzün dolu dondurucu yağmurlar. senden mene yar olmaz çalıyor bulutların birbirini yediği gökkuruntusu sabahlarda, aniden uyanıyorum yaşamın gerçeklerine.. çok da iyi biliyorum hatta; senden mene yar olmayacağını.

  sözlerinde yalanların korktuğu bir narinlik, yüzünde platoların kıskandığı kendine has bir kahverengi var. o kadar etkileyici değildi eskiden bu şarkılar. onun soluğuna çarpan kirli bir deniz dalgasından sonra tutuldum ben bu vereme. nasıl bir ülkeymiş ki gençliğim, mülteci oluyorum seve seve ruhunda, bekliyorum binlerce yıldır gülücüklerinle tel çekilmiş mutluluk medeniyetinin sınırlarına. giremiyorum topraklarına ellerinin, gelsem vatanım yalnızlıkta bırakacağım dostlarım var; üzülür yarım paket sigaram, kaybolur isveç kıyıları kokan votkam. kıyamam.. kıyamam saçlarının teline değecek her bir tutarsız sözüme, kıyamam sana ulaşabileceğinden tam emin olamadığım tüm dizelerime. kıyım geçirir tüm varlığım, unuturum ve katlederim benliğimi yiterim yanaklarına değen sığlarda sevdanla yüzmeye diye açılır boğulurum, çok iyi biliyorum.

  senden bana yar olmuş çoktan, yanmış ruhumda binlerce umuttan orman. bir adım geleceğim vardı sana koşan, kısa kestim! yalnızca ama yalnızca olmayacağından.

  senden bana zar olmuş çoktan, tuttukça ellerin kendi kaderini, yenilmişim şanstan. bahttan, gamdan tasadan çıkmamamış bir adamdan seni kazanmak zordu. oyunun kurallarına bakmadan, uykunun krallığında ancak bir gece ansızın gelebilirsin benliğime, o da ancak bilinçsizce. başka çaresi yok. kabusa dönmüşlüğün güzelliğini kirletmesinden korkarım. tüm isyanım bundan! **
  --- spoiler ---
 • şöyle bir versiyonuna denk geldim. link
  çok hüzünlü değil mi sözlük.
 • dut agacı adlı azeri parcada da bu dize gecer...

  yürüdüm yavaş yavaş
  ayağıma değdi taş

  senden bana yar olmaz
  gel olak bacı gardaş
 • en sevdiğim versiyonu elvan sevim tarafından seslendirilen şahane eser.