şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte nasıl yer almadığına şaşırdığım lâf sarmalı. çoğu filmde replik olarak da kullanılmıştır.

  bazen, kaybedeceğini bile bile sevdiğin için veya gereğinden çok sevip artık önünü almanın imkansız olduğunu bildiğin için veya ne kadar seversen sev asla sahip olamayacağını bildiğin için o kişiden nefret ediyorsundur ama o nefretin nedeni, aslında güçlü ve çaresiz bir sevgi içerdiği içindir. yani nefret etmiyorsundur ama ediyor gibisindir de.

  bir oksimoron, sonsuz bir döngü, uzaklaşırken ona doğru koşmak gibi.

  tuhaf.
 • eminem-kim iliskisidir.
 • “içimde öyle güzelsin ki, kirletmeyeceğim onu seninle...”

  başlığı okuduğumda bu söz canlandı bende.
 • günümüz koşullarında pratiğe dönmüş hali, "git bankadan evlilik kredisi çek seyfullah çünkü seni çok seviyorum"dur. aslında insan, düşmanının bile banka denilen devlet destekli mafyanın eline düşmesini istemez, ama yapacak bir şey yok, kadınlar da bir kere evleniyor, gerekirse böbreğinizi satacaksınız. bakın bir kere evleniyorsunuz demedim, kadınlar bir kere evleniyor dedim.
 • saçma bir söylem..
 • bir insandan ne kadar nefret ediyorsanız, olaylar değişip iş aşka geldiğinin de, aynı nefret derecesinde sevgi duyarsınız.

  "en büyük aşklar kavgayla başlar" denmesinin nedenidir ayrıca.

  insanlar karşısındaki insana sevgi beslemekte zorlanırken, nefret duyması için binlerce neden bulabilme potansiyeline sahiptir.
 • (bkz: sevgi nefret ilişkisi)

  sevgi ne kadar derinse nefret o kadar fazla olur.
 • boş edebiyattır efendim.

  aksi takdirde buradan bir çıkarım yapacak olursam; tayyip'e olan sevgim masallara konu olacak türden o zaman. olur mu oğlum böyle saçma şey. seviyorsan seversin, o kadar. he eğer sevdiğini kaybedecek hatalar yaptığın için kendinden nefret etmek yerine nefretini ona yöneltecek kadar narsistsen onu anlarım. ama sevgi gibi dünyanın en yalın şeylerinden birini böyle boş edebiyatla bulandırmamanızı rica ediciim. manyak mısınız aga siz? ulan insan hiç kalbine sevgi dolduran insandan nefret eder mi? hayırsız mısınız? vefasız mısınız ulan?

  "aysel git başımdan seni seviyorum"u anlarım.
  "pâyın sadâsı gelse de hiç gelmesen" i övünmek gibi olmasın ama çok iyi anlarım, tecrübeyle sabittir.

  ama "senden nefret ediyorum çünkü seni çok seviyorum" dersen. emir kipi kullanarak gitmeni isterim.

  neyse en azından bu şiiri aklıma düşürdüğün için teşekkür ederim yazar kardeş, geceme renk geldi, sağ olasın ; gitsene aysel

  diğer yandan gerçek zamanda 15 saniye ama ruhumun derinliklerinde 15 sene süren ahşap merdivenden çıkan ayak seslerinin zihnimde yankılanmasına vesile olduğun için de allah seni bildiği gibi yapsın.