şükela:  tümü | bugün
  • şu başlıkta söylenenler bütün bir türk halkının çıkarımı değildir.(bkz: kürtlerin göç ettiği şehirlerin iflah olmaması)

biraz kafası çalışan herhangi biri, kürt nüfusun az bulunduğu karadeniz'in bir medeniyet cenneti olmadığını bildiği gibi; çok göç alan "memleketim" samsun'un da adana kadar çok adli haberlere konu olduğunu bilir.

meseleye dair bakış açım: (bkz: #70060747)

ülkeye ve hatta insanlığa dair umudunuzu yitirmeyin. bu söylemler bu sığ platformun sığır kullanıcılarına hastır. ben bu beyin ve vicdan özürlüler adına demeyelim ama kendi adıma sizden özür diliyorum. içimizden böylelerini çıkardığımız için.

bu tipler avrupa'ya gitse, avrupalıların kendilerine bakışına da böyle üzülür ve elinden gelse "sıradan bir türk" olmadığına iknaya çalışır avrupalıları. halbuki avrupa'daki türk imajının da, türkiye'deki kürt imajının da sebebi "kan" ya da "ırk" değildir. "sen okuma ulan ayı!" denesi sosyolojik sebepleri vardır. hepimiz biliyoruz: türkiye'de işleri tıkırında olan, eğitimli adam niye gitsin avrupa'ya? kimlerin gittiği açık. orada gettolaşmanın sebebi de açık.

işte ilgili başlıkta türklerle ilgili bu tespitleri yapanlar, söz konusu kürtler olduğunda hiç işin bu tarafına girmeyip büyük bir izansızlık ve vicdansızlıkla bunun sebebini "kürt olmakla" açıklamakla yetiniyor. işte bu faşizmdir.

faşizm için özür diliyorum.
  • konuyla ilgili çoğunlukla gözden kaçan bir şey var, o da şu: bahsi geçen entry bilimsellik iddiasıyla yazılmıştı.

bu da bize gösteriyor ki ülkede bir çok şeyi bilimsel diye yutacak insan çok. basit bir iddia için kanıt, argüman sormaktan bile aciz maalesef bu kesim. sözlükte de aydın ve çağdaştırlar, yersen.

bilimden özür diliyorum ben de. #70066261
  • saçma bir başlık.

özür diliyormuş. kürtler çok medeni bir ırk, gerçekten çok gelişmiş. bunu adetlerinden, kültürlerinden, hayat tarzlarından görebiliyoruz. onlara hiç laf edilmemeli değil mi? onlar dokunulmaz zaten değil mi?

nedense hep türkler ırkçı oluyor. kürtler ise masum ve bütün insanları seven bir topluluk...

yakında kaçak elektriği de savunursunuz.
  • ekşi sözlük almanya klonundan bir başlık: senden özür diliyorum türk kardeşim. başlıktaki bir alman'ın entry'si:

"saçma bir başlık.

özür diliyormuş. türkler çok medeni bir ırk, gerçekten çok gelişmiş. bunu adetlerinden, kültürlerinden, hayat tarzlarından görebiliyoruz. onlara hiç laf edilmemeli değil mi? onlar dokunulmaz zaten değil mi?

nedense hep almanlar ırkçı oluyor. türkler ise masum ve bütün insanları seven bir topluluk...

yakında türk çetelerini de savunursunuz."
  • vatandaş vatandaştan neden özür dilesin mnykm? vatandaşın ne suçu var? neden ilişkilere devamlı mağduriyet penceresinden bakılıyor bu canına yandığımın ülkesinde?

bir mağdur varsa ortada toplumun tamamı.. bütün vatandaşlar.. bu ülkede bir ayrım varsa o da sınıf ayrımıdır.

gidin bakın karadenizin bir kısmına fukaralık ne boyutta.. sanıyor musunuz ki ipneliğine, zevkine güçlünün yanında millet.. aynısı güneydoğu için de geçerli, orta anadolu için de geçerli ege için de geçerli, trakya için de geçerli.

aga babalarının görüşü neyse garip gurebanın da otomatikman görüşü o. yoksa perişanlığın üstüne perişanlık, sıkıntının üstüne sıkıntı, açlığın yoksulluğun üstüne yine garibanlık.

kim çeker lan ibişler, neden çeksin adamlar. ne mecburiyetleri var.

bu garibanlığın, bu mazlumluğun üstünden ekmek devşiren herkes şerefsizin önde gidenidir, toplum düşmanıdır, alçaktır. hadi çok gündemde olan bir yaftalama daha yapayım en baba terörist ve vatan hainidir.

kürt benden ben kürtten neden özür dileyeyim? özür dilemesi gerekenler belli. özür dilenmesi gereken, gerçek mağdurlar da belli iken siz kimin uşağısınız senyör?

beraber savaştık, beraber seviştik, bacanak olduk muhabbetleri bir tarafa, bir ülkede bir sıkıntı varsa bunun birinci dereceden sorumlusu her daim devlettir. görevini tam yapamaması yüzündendir.

devletini en çok seven de, o ne yaparsa yapsın devletin yanında duran değil, devletine katkı veren, yeri geldiğinde eleştiren, yeri geldiğinde destek olan misal vergisini tam düzgün veren, misal yerli malı kullanmaya gayret eden, misal evre düzeni ve temizliğine önem veren, yaşadığı topluma değer katmaya çalışan bireylerdir.

salak salak konuşarak devlet sevilmez. militan tavırlarla vatanperver olunmaz. tabii bununla birlikte özür dileyerek, benim bir boktan haberim olmadığı gibi düşünme becerisinden acizim geri zekalığıyla insan hiç sevilmez. maden rahatsızsın kardeşim, ya maddi katkı sağla, maddi katkıda bulunamıyorsan yıllık izinlerinde götünü denize sokacağına git adamların memleketinde sosyal yardım babında ücretsiz, ırgatlık yap, çöpçülük yap, aşçılık yap vs..

sevgi emek değil miydi sayın romalılar?

edit: tanım: denyoların internet başındaki içli yakarışlarına örnek cümle.