şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: sendika)
 • bugünlerde yenilenen, 4 yılı aşkın süredir yayında olması itibari ile de ciddi bir birikim oluşturmuş ve emek, sendika, çeviri ve diğer gündem haberleri ile bir başvuru kaynağı olma yolunda bir site
 • gercek manada, emekci gundeminin nabzini tutan ve guncel olan bilgiyi basarili sekilde sunan nesriyat.konu arsivleri, kategorileri ve derlemeleri son derece tatmin edici. isbu nesriyat, "emek haberleri" projesiyle, bircok sol icerikli siteden yer almayi basarmistir.

  amaclarini kendilerinden ogrenelim : "ülkemizde emekçilerin güncel ve tarihsel sorunlarının çözümüne / sendikaların kendilerini yenilemeleri ve demokratikleştirmelerine / birleşik bir sendikal hareketin yaratılmasına / nihai olarak uluslararası emek hareketinin bir parçası olan yeni bir emek hareketinin inşasına katkı sunmayı bu amaçla elektronik ortamda temel bir referans, bilgi-belge kaynağı ve bu sürece katkı vermek isteyen bütün aktivistler için bir tartışma platformu olmayı hedefliyor." http://www.sendika.org/
 • bir kısım sığırcık beyinli, aşağılık yüzsüz tarafından ulusalcı, militarist hatta ergenekoncu ilan edilmesinden korktuğum site. zira akp'ye dokundurmuşlar. nasıl olur? akp'ye karşı olan herkes ulusalcı değil mi? dincilerin kepazeliklerini eleştiren herkes 28 şubatçı değil mi? allah allah?

  "akp iktidarının sessiz ve derinden yürüttüğü toplumu islamlaştırma projesinin içki yasağı ayağında fiili yasaklamaların yanında ekonomik güçlükler yaratma da var. fiyatları tırmandıran vergileme ile içkiyi pahalılaştırıp tüketimini caydırmaya çalışan akp'nin iktidar olduğu 2003'ten 2007'ye yeni rakı fiyatları yüzde 92, şarap fiyatları yüzde 78, bira fiyatları yüzde 64, viski fiyatları yüzde 53 artmış bulunuyor."

  http://sendika.org/yazi.php?yazi_no=15381
 • devrimci haberlerin düzgün bir şekilde takip edilebileceği devrimci sitedir. yanılmıyorsam halkevleri tarafından idare edilmektedir.
  (bkz: üreten biziz yöneten de biz olacağız)
 • oldukça başarılı haber sitelerinden biri. takip etmeyenlere duyurulur.
 • türkiye'nin en başarılı haber sitelerinden biri.
  arşivinin derinliği ve yapılan çevirilerin kalitesi , bu siteyi diğer haber sitelerinden çok farklı duruma getiriyor.
  burjuva haber siteleri ve medyasıyla arasındaki farkı belirtmeme gerek bile yok .

  ayrıca etkinlik takvimi bölümüyle nerde , ne zaman , ne için , ne olduğu ve ne yapılacağını duyuran etkinlik takvimi kısmı için site emekçilerine burdan teşekkürlerimi gönderiyorum .

  hem haberleri ingilizce olarak da takip edebiliyorsunuz ...
 • türkiye'deki internetin tarihinin en başarılı haber sitelerinden biri !
 • şu anda da tekel çadırı'ndan canlı yayın yapmakta olan, iyi ki var, web sitesi.
 • ozellikle tarım alanlarını yok eden tarım ülkesinin basindaki umarsiz taseronlarin ulkeye verdigi zayiati dile getirmekten cekinmeyen yurekli site.