şükela:  tümü | bugün
 • şahane bi şarkıdır .. hicaz mıdır? hicazdır..

  gönlümde açmadan solan bir gülsün
  her zaman gamlıyım her zaman üzgün
  beklerim yolunu aylar boyunca
  yeterki gel bana
  senede bir gün,senede bir gün

  ağarsın saçların,solsun yanağın
  adını anmaktan yansın dudağım
  bu aşka canımı adayacağım
  yeterki gel bana
  senede bir gün,senede bir gün
 • çok deprestir, dinle dinle iç türü. bi de filmi vardı ayhan ışık-belgin doruk ?
 • basrollerini kartal tibet ve hülya kocyigitin paylastigi bir film. konusu da söyledir: bu iki sevgili her sene ayni gün ayni saatte ayni çay bahcesinde bulusurlar. sonra bir sene adam gelmez. çayci, kadini teselli ederken kadin hikayesini anlatmaya baslar (bkz: flashback). aslinda olay isgal günlerine dayanmaktadir vs..
 • filmin sonunda buluştukları çay bahçesinde ruhları gökyüzüne doğru yükselir ve birleşirler
  (bkz: filmin sonunu söylemek)
 • kent şekerleme'nin klasik bayram öncesi duygu sömürüsü reklamında kullanmasıyla iğrenir hale geldiğim şarkı.
 • güfte ve bestesi şekip ayhan özışık'a ait olan hicaz makamındaki bu güzide eser, düyek usulü ile dizlere itinayla vurularak terennüm edilir ve ettirilir.
  güftesi, bir devrin esası ve üslubu olduğu üzere, ne halse çok kereler (evet, utanılarak da olsa yazılmaktadır) "cari sevgili" bile olamadan, "eski sevgili" olanlara dair acılı ve acıklı sözleriyle, en kısa sürede başlamasını kalpten dilediğimiz eski sevgiliyi unutma kurslarının tüm derslerinde gerek bin desibellik fon müziği, gerekse eleştirel okuma metni olarak kullanılmaya son derece elverişlidir.
  gel gör ki, güftesine felsefi boyutta şekerli yoğurt nispetinde karşı olanların dahi son derece zevkle dinlemesi durumu sözkonusu olabilir, (bkz: kulak damağı) hicaz*'a meyyal ve hatta teşne olanlara büyük lezzet verir, neredeyse insan erir.
 • bir zamanların*, küçük şeyler ile mutlu olan, "benim için*" diyenlerin zamanından kalma şarkı...konu kahramanları eski sevgili midir pek anlaşılmasa da, görülen o dur ki arada bir gizli aşk vardır ve her gizli olan şey gibi o da yasak aşkdır...

  şarkının yazılması sürecinde klişeleşmiş sahnelerden biri yaşanmış olabilir, mesela hatun kişinin babası er kişi ile evlenmelerine izin vermemiştir, hatun kişi de bunu doğrudan söylemek yerine çeşitli dolambaçlara başvurmuştur...daha sonra hatasını anlamış ise de er kişinin başka biri ile (ki bu önceden er kişiye göz koymuş olan sarışın fettan hatundur) evlenmesine mani olamamıştır...ancak her iki kişi de birbirlerini hala sevmektedir ve en azından senede bir gün görüşmeye, anıları ve acıları tazelemeye, yaptıkları dönülmez hataları birbirlerinin yüzlerine vurmak üzere biraraya gelmeye karar verirler...

  velhasıl travmatik bir şarkıdır, 18 yaşından küçüklere dinletilmemesi tavsiye edilir...
 • adnan senses filmde sarkiyi olmayan sazlarla beraber sazli soylemistir... ayrica munir ozkul un ronaldo tipi sac modeli ve kizil sakalli hali mukemmeldir...
 • iki versiyonu bulunan filmin bir herkesin bildigi renkli, kartal tibet ve hulya kocyigit in oynadigi versiyonu mevcut birde siyah-beyaz yine kartal tibetin oynadigi fakat hülya kocyigit yerine baska bir hatun kisinin oynadigi vesiyonu vardır. bu ikinci versiyonda birincisi ile aynı olarak hulusi kentmen, munir ozkul, adnan senses v.b. vardir. planlar hemen hemen bire bir aynidir. hatta giydikleri giysilerden sac modellerine kadar aynıdır. gordugumde beni sok etmistir.. azim acik kalmistir.
hesabın var mı? giriş yap