şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyanın en güleryüzlü editörü. kendisini bundan çok uzun zaman evvel turkavaz yayın'da staj yaptığım günlerde tanımıştım. aslında ondan bir önceki yaz, günaydın ekinde stajyer olarak çalışırkeni dördüncü kattaki bu yayınevine çıkıp çıkıp, indirimli kitap satınalıyordum. küçücük, kitaplarla, okunacak projelerle, promosyon malzemelerle sıkış tepiş bir ofiste. durmadan kitap alıyorum diye, sonraki sene benden staj sözü almışlardı, üniversitenin ikinci yılında yaz aylarımı birlikte geçirmiştim. (bkz: senem kale) (bkz: hülya balcı)(bkz: erdem öztop) ve o zamanlarda yayın müdürü olan (bkz: ilknur özdemir) şimdi şöyle bir bakıyorum da, müthiş bir ortamda bulmuşum kendimi. aferin bana.

staj boyunca benle çok yakından ilgilenmişti. çocuk kitapları üzerine çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam. birlikte literatürdeki çocuk kitaplarını taramıştır. en net hatırladığım şeyse, gülen yüzü. yüzünü hep gülerken hatırlıyorum. çok çalışkandı. durmadan, oradan oraya koştururdu. o dönemlerde, bana sorsalar, ofisin nerd'ü olan, dünyalar kibarı erdem kesinlikle kendisine aşık derdim. adamın, konuşması değişiyor, gülümseyişi sabitleniyordu resmen kızı görünce. zaten sonraları evlendiler diye takip ettim sosyal medyadan, bir de güleç kızları oldu. *

yalnızca bugün bir haber sayfasında fotoğrafını gördüm ve birden çaylı bisküvideki anılar gibi üşüttü zihnime hatıralar, sıkış tepiş rafların arasında yürürken gördüğüm senem ve uçuşan mor fularları. nostaljinin buruk tadıyla hem kendime hatıra olsun, hem de sözlüğe ismi geçsin istedim.

ayrıca, hülya balcı ile birlikte eğlenceli tarih serisi hazırlamışlardır ki tarihi hiç sevmeyen benim gibi çocuklar için oldukça ilgi çekici ve okuması keyifli diye düşünüyorum.