şükela:  tümü | bugün
 • artik kuzey kibrista yayinlanan afrika gazetesinin genel yayin yonetmeni... hayir adam gazete degistirmedi, gazetesi adini degistirdi, avrupaydi, afrika oldu...
 • çeşitli tarihlerde yazdığı yazılardan ötürü hapse girmişliği de vardır. rauf denktaş kendisinin casus olduğunu ve delilleri gördüğünü iddia etse de ortaya bir kanıt sunamamıştır.
 • ayrı zamanda bir şairdir kendisi. ses tonu etkileyicidir. rum politis gazetesinde de köşe yazıları yayımlanır. çok iyi rusça bilir. rusaça'yı iyi konuşmasının sebebi tam olarak üniversite öğrenimini sovyetlerde tamamlamasından değil de, rus edebiyatı klasiklerini orjinalinden hatmetmesindendir dersek abartmış olmayız herhalde. şener levent kıbrıs sorunu değil de aslında rusya günleri, puşkin, dostoyevski ve kadınlar üzerine nice okunası yazıları vardır. kendisinden faşizmi betimlemesi istendiğinde sodom’un 120 günü üzerine film tanınmaz. mülkiyet sorununu kıbrıs sorununun en dikenli konusu olarak görür. zaman zaman muziptir. bir yabanci gazeteciye verdigi roportaj esnasinda annan planı’ için “hırsız planı” demiştir. doğu akdeniz üniversitesi gazetecilik bölümü öğrencilerinin mezuniyet projelerinde çıkardıkları gazeteleri değerlendiren jüride yer aldığını biliyoruz. 19 nisan erken genel seçimlerinin ortodoks hristiyanların dini günlerine denk gelmesinden dolayı, hemen ertesi gün ubp’nin 26 milletvekili çıkararak yeniden iktidara oturduğu seçim sonucuna “isa dirilmedi, ubp dirildi” nitelemesinde bulunarak kimi okurları daha ilk anda serseme döndürmüştür.
 • afrika gazetesi, genel yayın yönetmenine bu akşam üstü, silahlı saldırı düzenlenmiş olup, gazetenin kapısına şener levent adına yazılmış tehdit mektubu bırakılıp, iki el ateş edilmiştir. kimseye birşey olmamıştır...olay üzücüdür...
 • geçenlerde yine zem ve kadih davası münasebetiyle mahkemedeydi... kendi kendini savunuyor şener bey... saolsunlar sit-com gibi bir duruşmaydı...
 • (bkz: #22247206)

  çok ciddi suçlamalarda bulunmuş, kanlı noel gecesinin t.c. tarafından halkı galeyana getirmek için tertiplenmiş olabileceğini bile düşündürtmüştür.

  ayrıca kimdir mustafa özünlü müdür fotoğrafı çeken sahiden?
  neden o gece kurtulan kimse doğru dürüst konuşmamıştır?
  barbarlık müzesi'ni görmedim, müzedeki açıklamaları vs. bilmiyorum ama bu konu dikkatleri yeterince çekememiştir hayret!
 • radyo mayıs ta yayınlanan onuncu köy programın sunucusu.
 • türkiye aleyhine sert bir yazı kaleme alan kıbrıslı türk gazeteci. aykırı çıkışları ve sivri diliyle kıbrıs'ta sembolleşmiş bir gazetecidir. ama kabul etmek gerekir ki, tarzı çok provokatiftir.

  http://www.kibris724.com/…-ile-oynayacak-69597h.htm
 • kıbrıstaki türkiye karşıtı görüşlerin en uç noktasındadır. her görüşü değerlendirip gerçeğe ulaşma açısından önemlidir.

  benim için şöyle bir işlevi de vardır: türkiye karşıtı bir iddia eğer şener levent tarafından desteklenmemişse, büyük ihtimal yalandır, üzerinde düşünmeye değmez. eğer desteklenmişse o zaman karşıt görüşleri ve delilleri incelemek gerekir.
 • "yeniden doğuş partisi, afrika gazetesi ve gazetenin genel yayın yönetmeni şener levent'i polise şikayet ettiklerini bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu."

  ilgili haber

  şener levent'in o iğrenç yazısı için: (bkz: şener levent'in türk halkına hakaret etmesi)