• ali sen'in oglu, bazi rolleriyle gercekten cok gulduren, cok basarili aktor.
 • pek cok ununu hakeden sinema oyuncusunun dustugu durumda oldugu gibi, onun da siyasi içerikli filmleri (ornegin zengin mutfagı) gecenin ya da sabahın bi korune kondugundan bircok insan seyretme fırsatı bulamamıstır, hatta haberleri bile yoktur bu filmlerin varlıgından. oysa ki ne cok sey verilmistir komediyle karısık. aynı sekılde (bkz: ilyas salman) (bkz: zuhal olcay) ...
 • sener sen bize jim carrey modeli insanlari sevmemizi saglayacak altyapiyi saglamis insan ustu aktorlerdendir.her filiminde ellerim patlayincaya kadar alkislamak istedigim hala beni yerlere yatiracak filmlerde emegi gecmis bir insandir.
  hangimiz "seviyorum duyuyormusun? istiyorum veriyor musun?...peki oyle olsun..." sarkisinda gulmekten koltuklardan yuvarlanmamisizdir ki...
  ayrica bu sarki ilk geceden vermeyen kizlar sorununu sip diye cozebilmektedir, biliyor muydunuz?
 • ünlü olmadığı dönemlerde çekilen bazı filmlerde de seslendirmeci olarak görev almış. şener şen'in sesiyle başka bir oyuncuyu seyretmek garip oluyor.
 • turkiyedeki cok kaliteli birkac oyuncudan biri,begenerek izliyoruz.
 • hayatımda izledigim en başarılı oyuncudur. komedi filmlerinin vazgeçilmezi olmakla beraber son yıllarda eşkiya, ikinci bahar gibi başarılı yapımlarda da oyunculuğunun sadece komedi ile sınırlı olmadığını kanıtlamıştır.
  "ingiltere kralı, rahmetli başkan kenedi, taçsız kral pele, bakenbauer, kaleci mıyer, nadya komanaçi, bricit bardo, fenerbahçeli cemil! hepsi şöhretini bu bıçağa borçludurlar... denemesi bedava hem de hiç para vermeden" ve "geçenlerde bizim peykeri istemeye geldiler sorduk soruşturduk pek mazbut pek dindar bir aile. babası üç defa hacca gitmiş. bi de bizim zabit çıkmasın mı!.." şeklinde devam eden replikleri dimağımda leziz izler bırakmıştır.

  ve katmer şiirini kimse ondan tatlı okuyamaz.
 • hollywoodda sergilese performansini dunyanin en saygi gorenlerinden biri olacagina kanaat getirdigim rol ustasi, abesligi olmayan $eker gibi adam. babam gibi sevesim var.
 • türk sinemasının en önemli oyuncularından biri. haala gülerek izlenir.
 • uzunca bir dönem doğu anadolunun köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra babası ali şenin yanında tiyatro sahnesinde yetişmiş türk sinemasının unutulmayacak aktörlerindendir... doğu anadoludaki köy öğretmenliği yıllarında ve doğup büyüdüğü adanada gözlemlediği insanları beyaz perdeye mükemmel şekilde yansıtmış, türk sinemasında diksiyonu sorunsuz olup da doğu şivesini en iyi taklit edebilen oyuncudur... birçok filmde rastlanmasına rağmen kemal sunal ya da ilyas salmanın aksine başrol oynadığı filmler çok ama çok azdır... muhsin bey, aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni, zengin mutfağı, çıplak vatandaş, namuslu hatırladığım komedi dışı sosyal mesaj kaygılı filmleridir... türk sinemasının para kazandırmadığı yıllarda diğer aktörlerin aksine reklam filmlerinde oynamayı kabul ederek işin en temiz ve en akıllı yolunu bulmuştur... artema, telefunken, pamukbank aklıma gelen reklam filmleridir... ve maalesef maddi zenginliğini yıllarını verdiği türk sinemasına değil birkaç yıllık geçmişi olan bu reklam filmlerine borçludur...
hesabın var mı? giriş yap